Już po raz 14. kibice Motoru Lublin zorganizowali swoją świąteczną akcję pomocy dla Domu Samotnej Matki przy ulicy Chmielewskiego w Lublinie. Dzięki współpracy z klubem Motor Lublin i nowym właścicielem – Zbigniewem Jakubasem, który hojnie wsparł zbiórkę kibiców, udało się zabezpieczyć ośrodek w najbardziej potrzebne materiały oraz sprzęt, który posłuży kilka lat.

– To już nasza czternasta akcja dla Domu Samotnej Matki. W tym roku była trochę utrudniona przez pandemię koronawirusa, ale kibice jak zawsze pokazali swoje ogromne serca i wspierali zbiórkę zarówno finansowo, jak i rzeczowo. Ogromne wsparcie otrzymaliśmy również od klubu Motor Lublin, a przede wszystkim od jego właściciela Zbigniewa Jakubasa, co ułatwiło zaopatrzenie domu nie tylko w najpilniejsze potrzeby, ale również w sprzęty, które zastąpią te starsze i wysłużone. Udało się również przygotować świąteczne paczki dla mam oraz dzieci z gwiazdkowymi prezentami – wyjaśnia Jakub Łacek, prezes Stowarzyszenia Kibiców Motoru Lublin „Motorowcy”.

Tuż przed Gwiazdką przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Motoru Lublin „Motorowcy” razem z prezes Motoru Lublin – Martą Daniewską oraz zawodnikami – Marcinem Michotą i Michałem Królem przekazali na ręce Siostry Przełożonej wszystkie zakupione materiały.

– To zawsze jest moment ogromnie pozytywnych emocji, kiedy widzimy, jak potrzebna jest nasza akcja. Dom zapewnia pomoc mamom, które znalazły się w ciężkiej sytuacji, często musiały opuścić swoje domy. Cieszymy się, że możemy dołożyć swoją cegiełkę do wspierania ich, szczególnie w okresie świątecznym, kiedy jeszcze bardziej potrzebna jest solidarność społeczna i pomoc potrzebującym – dodaje Jakub Łacek.

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments