Małpki, lwy, szopy pracze czy pumy – to tylko niektórzy mieszkańcy wojciechowskiego Ogrodu Zoologicznego, którzy w dobie koronawirusa przeżywają trudne chwile. Ze względu na epidemię z dnia na dzień zoo zostało pozbawione środków na utrzymanie obiektu i wyżywienie zwierząt.

Zoo w Wojciechowie działa od 8 lat. Na swoim koncie ma liczne sukcesy, między innymi rozmnożenie zagrożonych wyginięciem białych lwów, czy gerez abisyńskich. Czynnie działa również na rzecz ochrony zwierząt. W sezonie turystycznym obiekt utrzymywał się głównie z biletów, a teraz ze względu na zagrożenie epidemiczne musiał tymczasowo zawiesić swoją działalność. Miesięczny koszt utrzymania zoo wynosi 30 tysięcy złoty.

Schronienie znajduje tu ponad 150 zwierząt z 50 gatunków, które cały czas potrzebują opieki weterynaryjnej, specjalistycznego pożywienia i wielu innych niezbędnych do ich funkcjonowania rzeczy.

W oficjalnym komunikacie na stronie Zrzutka.pl pracownicy ZOO zaznaczają, że w sprawie pomocy kontaktowali się już z władzami państwa, jednak żaden z pakietów pomocy nie obejmuje ich obiektu. Dlatego zdecydowali się na zwrócić o pomoc do wszystkich przyjaciół zwierząt. Pomóc zwierzakom można poprzez wpłatę dobrowolnej sumy na stronie zrzutka.pl.

Link do zrzutki znajdziecie tutaj

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments