Tymczasowy zakaz wstępu do lasów to nowe obostrzenie jakie wprowadził rząd w walce z koronawirusem. W związku z trwającą epidemią od piątku (3 kwietnia) do soboty (11 kwietnia) włącznie wprowadzony zostaje tymczasowy zakaz wstępu do lasów.

– Ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Straż Leśna i Straż Parków Narodowych będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu – zaznacza Ewa Pożarowszczyk, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

Jak zaznacza, w czasach epidemii ważne jest solidarne i odpowiedzialne zachowanie, które daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. – Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom – dodaje Pożarowszczyk.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments