Są młodzi, zdolni i utalentowani. W sobotę (13 kwietnia) w Radiu Lublin poznamy zwycięzców dwunastej edycji lubelskich wyróżnień kulturalnych Żurawie 2019. Gala rozpocznie się o godzinie 18 w studiu im. Budki Suflera.

– Nominacja do Żurawi to dla mnie duże zaskoczenie, zupełnie się nie spodziewałam, dlatego tym bardziej cieszy. To radość z tego, że praca muzyczna jaką na co dzień prowadzę zostaje doceniona. Głównie skupiam się na pracy z zespołem B6, dlatego mam nadzieję, że dzięki tej nominacji, do większej ilości osób dotrze nasza muzyka  – mówi Martyna Sabak, nominowana w kategorii dźwięk do nagrody Żurawi.

Żurawie to nagroda dedykowana młodym i prężnie działającym miłośnikom kultury. Statuetki przyznane zostaną w czterech kategoriach: „Słowo”, „Dźwięk”, „Obraz” oraz „Animacja”. Ubiegać się o nie mogą osoby, które nie ukończyły 31 lat.

Galę kultury poprowadzi Przemysław Buksiński, artysta znany z Poławiaczy Pereł Teatr Improv. Dodatkowo podczas wydarzenia usłyszymy zespół Pasażer, który wystąpi z zaproszonymi gośćmi: Moniką Kowalczyk, Eddie/ Hai oraz Łukaszem Jemiołą.

Po gali odbędzie się after party w Centralnej (Centrum Kultury). Wstęp za okazaniem bezpłatnego zaproszenia.

Przedstawiamy wszystkich nominowanych do tegorocznej nagrody kulturalnej:

Dźwięk:

Martyna Sabak

Monika Kowalczyk

Przemysław Golden Adach

Słowo:

Justyna Kulikowska

Max Czornyj

Michał Jóźwik

Obraz:

Anna Kłys

Daria Lytvynenko

Grzegorz Ignaciuk

Animacja:

Małgorzata Adamczyk

Urszula Kostrzewa

Tymoteusz Wojna

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments