ZwierzoLublin – w sobotę (16 listopada) w Galerii Olimp w Lublinie odbędzie się kolejna edycja akcji adopcyjnej. Koty, psy, króliki, fretki oraz inne zwierzęta możecie przygarnąć od godziny 12 do 18.

ZwierzoLublin to kolejna już akcja adopcyjna, która w Olimpie odbywa się cyklicznie na przełomie października i listopada. Wydarzenie jest zorganizowane wspólnie z Fundacją Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE.

W ramach akcji dowiecie się, jak można zostać wolontariuszem fundacji bądź schroniska oraz jak zadbać o adoptowane zwierzę. Poszerzycie również swoją wiedzę na temat charakterystycznych zachowań zwierzęcia oraz otrzymacie praktyczne porady dotyczące ochrony jego praw.

Podczas imprezy poznacie wszystkich podopieczni fundacji EX LEGE odebranych z interwencji. Będziecie mogli zobaczyć ich na żywo oraz na specjalnej wystawie fotografii zorganizowanej pod hasłem: Metamorfozy. Wystawa ukaże, jak zmienia się życie pupila, gdy otrzyma odpowiednią opiekę oraz troskę, a jak wyglądało ono przed interwencją.

Wśród zwierząt szukających domu znajdą się nie tylko czworonożni pupile, jak psy i koty, ale również węże, fretki, króliki oraz gatunki egzotyczne.

Imprezą towarzyszącą będzie druga wystawa, tym razem w formie prezentacji multimedialnej, do której prace nadesłane zostały w ramach Konkursu Plastycznego „Zwierzę nie jest rzeczą”. Po prezentacji nastąpi ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród.

Dodatkową atrakcją będą pokazy szkolenia grupowego psów, pracy węchowej psa służbowego i pracy obrończej przeprowadzone przez Frambos Club K-9. Specjaliści od szkolenia psów pokażą, jak prawidłowo porozumiewać się z psem oraz jak odczytywać jego emocje i umiejętnie łączyć naukę z zabawą. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych przygotowanych przez Park Trampolin JUMP XL oraz lubelską szkółkę rollkarską RoLLup.

Fot. Dominika Polonis/ Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments