Nie macie planów na Nowy Rok? Podpowiadamy, jakie atrakcje czekają na Was w Lublinie. Będziemy mogli wziąć udział w koncercie noworocznym, morsowaniu, a także zobaczyć ciekawą wystawę. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co będzie można zobaczyć.

Noworoczny wieczór z gwiazdami

W sobotę (1 stycznia) w Centrum Spotkania Kultur wystąpi Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej. W „Noworocznym wieczorze z gwiazdami” będzie można wziąć udział o godzinie 18 w sali operowej CSK.

Widzowie usłyszą cały kalejdoskop muzyki klasycznej i popularnej. Z planety Operetka przybędzie najsławniejszy duet miłosny w całym kosmosie, czyli „Usta milczą, dusza śpiewa”. Gwiazdą Polarną, wskazującą nam drogę, będzie brawurowy kankan, a na Drodze Mlecznej spotkać będzie można fragmenty musicali.

Bilety do nabycia na stronie CSK.

Icemania 

Od godziny 12 w sobotę (1 stycznia) czynne będzie również lodowisko Icemania. Bilety możecie nabyć zarówno w kasie przed wejściem, jak i online.

Morsowanie

W sobotę (1 stycznia) przy tamie nad Zalewem Zemborzyckim można wziąć udział w morsowaniu. Morsy spotykają się tam o godzinie 12. Aby wykąpać się w Zalewie wystarczy wziąć ze sobą strój kąpielowy, ręcznik, czapkę i rękawiczki. Wstęp wolny.

Galeria Saska

W sobotę (1 stycznia) można zobaczyć wystawę w Galerii Saskiej, czyli na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego w Lublinie. Wystawa prezentuje twórczość Piotra Młodożeńca – grafika, malarza, rysownika, projektanta, autor filmów animowanych, ilustracji książkowych i prasowych, pracował też z neonami. Pochodzi on z artystycznej rodziny.

Noworoczny mecz rugby 

W sobotę (1 stycznia) na boisku przy ul. Krasińskiego w Lublinie odbędzie się noworoczny mecz rugby. Na boisku zobaczymy między innymi Budowlanych Lublin, a także juniorów, byłych zawodników i oldbojów. Początek wydarzenia o godzinie 12. Wstęp wolny.

Spacer po Lublinie

W Nowy Rok warto wybrać się również na spacer po Starym Mieście. To dobra okazja do tego, by zobaczyć iluminacje w przestrzeni miasta i zrobić sobie przy nich pamiątkowe zdjęcie. Można też przejść się po Ogrodzie Saskim, jak i Parku Ludowym.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments