Mamy 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą 2 osób z woj. świętokrzyskiego (Starachowice), 3 z woj. dolnośląskiego (2 Wrocław i 1 Bolesławiec), 5 z woj. lubelskiego (Lublin) oraz 3 z woj. łódzkiego (Łódź) – poinformowało rano Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą jednej osoby starszej z powiatu janowskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym, dwóch osób w średnim wieku z powiatu janowskiego, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym oraz dwóch osób młodych z powiatu lubelskiego, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy te dwa ostatnie przypadki dotyczą kontaktu z zakażonymi z Niedrzwicy Dużej.

– Stan wszystkich osób jest dobry – informuje Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody lubelskiego. – Aktualnie na terenie województwa lubelskiego jest 12 przypadków zakażenia koronawirusem, 30 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 274 osoby są poddane kwarantannie, a 2329 jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

W piątek (13 marca) rząd ogłosił stan zagrożenia epidemicznego.

Co oznacza stan zagrożenia epidemicznego

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments