Ikea Lublin przeprowadziła wśród klientów zbiórkę maskotek dla potrzebujących dzieci. Zostały one właśnie przekazane małym pacjentom Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia oraz podopiecznym Stowarzyszenia Dla Ziemi.

Podczas trwania zbiórki organizatorzy zebrali łącznie blisko 700 zabawek: 345 pluszaków zakupionych w sklepie ofiarowali klienci, drugie tyle w formie darowizny dołożyła IKEA Lublin. Maskotki trafiły do dzieci z dwóch organizacji. Pierwsza to Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, które wspiera najmłodszych i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Dary od IKEA Lublin odebrał założyciel placówki, ojciec Filip Buczyński.

– Cieszymy się, że tylu naszych klientów jest otwartych na potrzeby innych. Dzięki ich zaangażowaniu i wrażliwości możemy wesprzeć najmłodszych podopiecznych lubelskich organizacji – mówi Urszula Kowalczuk, koordynator ds. zrównoważonego rozwoju w Ikei Lublin.

Zabawki trafiły także do Stowarzyszenia Dla Ziemi, które prowadzi działania pomocowe, integracyjne i edukacyjne dla uchodźców i uchodźczyń, głównie kobiet i dzieci mieszkających w ośrodkach dla cudzoziemców na terenie województwa lubelskiego.

– Zebrane zabawki trafią do Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie, gdzie w tym momencie przebywają m.in. dzieci z Afganistanu czy Czeczeni. Jesteśmy wzruszeni i wdzięczni zarówno klientom, jak i firmie IKEA za hojność. Zebrane zabawki sprawią na pewno ogromną radość każdemu obdarowanemu dziecku – mówi Magdalena Kawa ze Stowarzyszenia Dla Ziemi.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments