Fot. Materiały fundacji

Fundacja Rak ’n’ roll prowadzi kampanie „Coś do nich mam!”, która ma na celu zachęcić Polki w każdym wieku do badania piersi, by wykluczyć w nich wszelkie zmiany nowotworowe. 

Specjaliści podkreślają, że badania piersi powinno wykonywać się przynajmniej raz w roku. Tymczasem większość kobiet wstydzi się wizyty u lekarza i to jest głównym powodem unikania takich badań. Są one bezbolesne i całkowicie bezpieczne. A badanie piersi jest wykonywane bezboleśnie i całkowicie bezpiecznie.

W naszej kulturze przyjmuje się wyidealizowany kształt piersi: okrągłe, równe, jędrne bez skaz. Jednak rzeczywistość jest inna, bo piersi rodem z „Instagrama”, jak pokazuje akcja „Coś do nich mam”, nie są normą u kobiet. Piersi z rozstępami, trójkątne, malutkie, zezowate, sterczące, wielkie, silikonowe, obwisłe, z dużymi brodawkami, kwadratowe, różnej wielości, krzywe, ciążowe i inne – pod tymi hasłami wsparły akcję kobiety znane ze świata mediów. Wśród nich są m.in. Julia Wieniawa, Małgorzata Rozenek–Majdan, Jessica Mercedes, Julia Kuczyńska (Maffashion), Karolina Gilon, Joanna Jabłczyńska, Zosia Ślotała, Ola Hamkało, Joanna Horodyńska, Daria Ładocha i Barbara Wrońska.

Jak wziąć udział w akcji „Coś do nich mam” ?

Poprzez aplikację Messenger, wystarczy wyszukać użytkownika o nazwie BOOBlabla i zacząć z nim rozmowę. Pomoże znaleźć najbliższy gabinet oznaczony Różową Wstążką, w którym można wykonać badanie USG piersi. Partnerem akcji jest firma AVON Kontra Rak Piersi , która dofinansowuje badania. Dlatego za badanie nie zapłacimy więcej niż 20zł.

W Lublinie do akcji dołączyły dwa gabinety – CenterMed na ul. Weteranów 46, oraz VIP Medical na ul. Chodźki 17/8. Pełną listę gabinetów znajdziemy na stronie www.avonkontrarakpiersi.pl

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments