W poniedziałek, 3 grudnia, na scenie Centrum Spotkania Kultur zagra Alosza Awdiejew. Jego twórczość przeniesie nas wprost na ulice Odessy, a wyjątkowy klimat zmusi do refleksji. Wydarzenie odbywa się pod naszym patronatem.

O godzinie 19 rozpocznie się koncert „Moje ulubione piosenki”, podczas którego artysta wybierze się z nami na muzyczny spacer po ulicach żydowskich sztetli, Odessy i podmiejskich szemranych dzielnic biedoty. Jego głos od lat podbija serca kolejnych pokoleń słuchaczy, a teraz zagra również dla lubelskiej publiczności.

Alosza Awdiejew jest nie tylko artystą estradowym, ale jednocześnie wybitnym profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Interesuje się aktorstwem filmowym, pisze felietony oraz tłumaczy poezję. Dl niego najważniejszy na koncercie jest słuchacz. Jego niespotykana charyzma skupia uwagę wszystkich słuchaczy tworząc przy tym więź z każdym z nich.

Jego repertuar, humor, głos i gitara stworzą w Centrum Spotkania Kultur klimat, który warto będzie zapamiętać. Usłyszymy piosenki najbliższe jego sercu: stare romance, uliczny folklor, klezmerskie motywy i cygańskie muzyczne miasteczko.

Bilety kosztują od 80 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments