„Bo żaden COVID nie będzie się domowił”. Stworzyli wyjątkowy teledysk

0
489

Wolontariusze facebookowej grupy Pomoc dla Służb Medycznych codziennie obdarowują lubelskie szpitale środkami ochrony osobistej, których brakuje w całym kraju. Aby zrzeszyć jeszcze większe grono osób stworzyli wyjątkowy teledysk o pomocy i panującej epidemii.

Premiera teledysku odbyła się w niedzielę i składa się on z filmików wolontariuszy, którzy szyją maseczki. Utwór o pomocy, do muzyki z Kayah „Ramię w ramię” śpiewa Weronika Oleszek.

Pomoc dla Służb Medycznych Lublin, to grupa około 3000 wolontariuszy, którzy w obliczu zagrożenia koronawirusem, skrzyknęła się na mediach społecznościowych do działania. I choć funkcjonuje niespełna miesiąc to już zdążyła zaopatrzyć w środki ochrony osobistej ponad 200 placówek w województwie lubelskim.

– Dostarczyliśmy niemal 40 000 maseczek, 600 przyłbic, ponad 200 litrów płynów dezynfekcyjnych, ponadto fartuchy, kombinezony, środki higieniczne i inne potrzebne artykuły. Każdego dnia lista obdarowanych placówek oraz przekazanych darów się powiększa. Lubimy pomagać innym – wyjaśnia Marta Gędek z Pomocy dla Służb.

Działalność grupy opiera się na darowiznach mieszkańców oraz środkach zbieranych na stronie zrzutka.pl.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments