Breast Fest. Spotkanie profilaktyczne w Centrum Spotkania Kultur

1
455

Badania profilaktyczne, profesjonalny brafitting i bezpłatne makijaże. Już w środę, 30 października, odbędzie się Breast Fest-Zdrowie piersi. Spotkanie ma na celu zwiększyć świadomość wśród mieszkanek Lublina na temat ciała i czyhających na nie niebezpieczeństw.

– Breast Fest to wydarzenie, które dedykujemy wszystkim mieszkankom Lublina, jak również kobietom zmagającym się z chorobą. Chcemy przypomnieć jak ważna jest profilaktyka – mówi Elżbieta Kozik, prezes Stowarzyszenia.

Październik jest światowym miesiącem walki z rakiem piersi. 30 października w ramach finału akcji poświęconych nowotworom piersi w lubelskim CSK odbędzie się wydarzenie, podczas którego kobiety będą mogły m.in. skorzystać z bezpłatnych badań USG i konsultacji.

– Jeszcze 20 lat temu sytuacja kobiet z rakiem piersi wyglądała zupełnie inaczej niż obecnie. Wiedza o tym nowotworze była znikoma i ograniczała się do przekonania, że diagnoza oznacza wyrok. Dziś jest inaczej. Rak piersi nie jest już chorobą śmiertelną, ale przewlekłą – dodaje Kozik.

Tego dnia w godz. 12-18 będzie można skorzystać z bezpłatnych usg piersi (zapisy na miejscu w dniu wydarzenia). Oprócz badań usg oraz konsultacji odbędą się panele dyskusyjne z udziałem lekarzy z SPSK nr 1 w Lublinie. Głównym prelegentem będzie światowej sławy specjalista, a także kierownik Katedry Onkologii i Kliniki Chirurgii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, przewodniczący Rady Klinicznej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie prof. dr hab. n. med. Wojciech Polkowski.

Nie zabraknie atrakcji dla pań. Na miejscu będzie można skorzystać z profesjonalnego brafittingu. Będą także czekać bezpłatne makijaże w wykonaniu Szkoły Wizażu i Stylizacji Aesthetic. Poprowadzi je dyrektor kreatywna, makijażystka Małgorzata Matysiak-Dunia, która na co dzień współpracuje ze światowymi firmami kosmetycznymi oraz pracuje przy reklamach i sesjach zdjęciowych.

Panie, które są w trakcie leczenia onkologicznego oraz ich bliscy mogą się wybrać na bezpłatny warsztat radzenia sobie ze stresem (godz.16.00-18.00). Tego dnia Centrum Spotkań Kultur zaświeci się na różowo. Wydarzenie potrwa od godz. 12 do godziny 17.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
AGNIESZKA
AGNIESZKA
2 lat temu

To nie akcja tylko fikcja! Dużo szumu, a jak co do czego… Wyszłyśmy we cztery (nasz wiek 30-40 lat) z pracy o 14, żeby zbadać piersi. Pani nas poinformowała, że zapisy były o 12, a teraz to można na stanowisku jednej z medycznych sieciówek zapisać się na usg za jedyne 80,-. Więc dla kogo to jest? dla emerytek i studentek? i ile było miejsc na darmowe badania jeśli o 14 już nie było możliwości ich wykonać. Jesteśmy rozczarowane.
CAŁA AKCJA TO WIELKA ŚCIEMA