Od sierpnia w wyniku rozstrzygnięcia postępowania przetargowego w sektorach I, II i V wykonawcą usługi odbioru odpadów z nieruchomości zamieszkałych do 30 czerwca 2024 roku będzie KOM-EKO S.A.

Mając na uwadze, że postępowanie przetargowe nie zostało jeszcze rozstrzygnięte w sektorach III, IV i VII usługi będą realizowane w ramach zamówienia udzielonego z wolnej ręki przez firmy: KOMA Lublin Sp. z o.o. (sektor IV) i PreZero Recycling Wschód Sp. z o.o. (sektor III i VII) do 30 września.

Natomiast w związku z tym, że w postępowaniu przetargowym nie wpłynęła żadna oferta dotycząca sektora VI, postępowanie będzie ogłoszone ponownie. Obecnie usługi będą tam realizowane w ramach umowy zawartej w trybie zamówienia z wolnej ręki z firmą KOM-EKO S.A. do 31 grudnia.

Nowe harmonogramy obowiązujące od 1 sierpnia dostępne są na stronach internetowych firm obsługujących dane dzielnice. Mieszkańcy sektorów obsługiwanych przez firmę KOM-EKO S.A. znaleźć je mogą na stronie internetowej. Harmonogramy dostarczane są mieszkańcom również w wersji papierowej. Firma KOMA Lublin Sp. z o.o. udostępnia harmonogram na stronie, a PreZero pod adresem.

W związku z obowiązującą od 1 lipca zmianą metody naliczania opłaty za odbiór odpadów, mieszkańcy mają obowiązek złożenia nowych deklaracji. Termin upływa 10 sierpnia. Formularz deklaracji oraz informacje o sposobach jej złożenia dostępne są na stronie lublin.eu.

Terminy świadczenia usług w poszczególnych sektorach

KOM-EKO S.A.

sektor I (Abramowice, Głusk, Dziesiąta, Kośminek, Bronowice) – do 30 czerwca 2024

sektor II (Kalinowszczyzna, Tatary, Hajów-Zadębie, Ponikwoda) – do 30 czerwca 2024

sektor V (Czuby Północne, Węglin Północny, Węglin Południowy) – do 30 czerwca 2024

sektor VI (Konstantynów, Sławinek, Szerokie, Rury) – do 31 grudnia 2021

PreZero Recycling Wschód Sp. z o.o. (wcześniejsza nazwa SUEZ Wschód Sp. z o. o.)

sektor III (Czechów Południowy, Czechów Północny, Sławin) – do 30 września 2021

sektor VII (Czuby Południowe, Wrotków, Zemborzyce) – do 30 września 2021

KOMA Lublin Sp. z o. o.

sektor IV (Stare Miasto, Wieniawa, Śródmieście, Za Cukrownią) – do 30 września 2021

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments