Przed nami już 10. edycja najbardziej kolorowej imprezy w Lublinie. Czeka nas wiele żonglerskich, akrobatycznych i muzycznych popisów artystów z całego świata. Podpowiadamy, co warto zobaczyć na Carnavale Sztukmistrzów, który startuje w czwartek (25 lipca).

W tym roku festiwal zyska dwie nowe lokalizacje: podwórko na ulicy Olejnej oraz dziedziniec Wydziału Pedagogiki UMCS. Nowością będzie też taśma pomiędzy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie a Lubelskim Centrum Konferencyjnym, po której będą chodzić uczestnicy Urban Highline Festival.

Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. Przed Centrum Kultury stanie Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych, czyli ulubione miejsce rodzin z dziećmi.

Wydarzeń towarzyszących festiwalowi będzie naprawdę wiele. Nie sposób wybrać się na wszystkie. Możecie jednak próbować. Już teraz spieszymy z pomocą prezentując nasz subiektywny przewodnik po Carnavalu Sztukmistrzów.

WYBRANE PUNKTY PROGRAMU

URBAN HIGHLINE FESTIVAL

To największa tego typu impreza na świecie. Co roku festiwal przyciąga do Lublina ponad 300 uczestników z całego świata. Urban Highline Festiwal jest integralną częścią Carnavalu, podczas której nad lubelskimi ulicami pojawia się wielu slacklinerów. Spacerują oni nad naszymi ulicami, skaczą i spadają. Towarzyszą temu ogromne emocje.

Czwartek, godz. 12:00-21:00

Piątek-Sobota, godz. 10:30-21:00

Niedziela, godz. 10:00-18:00

Trybunał Koronny, Wieża Trynitarska, Brama Krakowska, Lubelskie Centrum Konferencyjne i Centrum Spotkania Kultur.

PAN PEDRRO

Artysta pochodzący z Polski, który swoimi barwnymi przedstawieniami rozbawia nie tylko dzieci, ale też dorosłych. Tym razem podczas występu „Wesoły Cyrk Pana Pedrro” przeniesie nas do teatru, w którym zabrakło artystów, ale bilety na spektakl są już sprzedane. Zapowiada się pełna humoru historia, która – miejmy nadzieję – zakończy się dobrze!

Czwartek, godz. 17:00 i 19:00, plac przy Trybunale

Piątek, godz, 18:00 i 20:00, plac Rybny

Fot. Materiały organizatora

POWRÓT SZTUKMISTRZA

Ośrodek Brama Grodzka-Teatr NN i Przyjaciele

Prezentowany już w 11 miejscowościach Lubelszczyzny spektakl z elementami cyrku, teatru, tańca, fireshow i muzyki na żywo. Występ oparty na książce „Sztukmistrz z Lublina” Singera przenosi publiczność w dawną kulturę regionu lubelskiego. „Powrót Sztukmistrza” jest zakończeniem IX Międzynarodowego Festiwalu „Śladami Singera”.

Czwartek, godz. 20:00, dziedziniec Wydziału Pedagogiki UMCS.

BUCKET GUYS

To niesamowity duet grający na wiadrach, który występował już w wielu miastach Europy. Oskar i Alek Podolscy współpracowali m.in. z zespołem Hey podczas trasy unplugged oraz uczestniczyli w programie „Mam Talent”.

Czwartek-Piątek, godz. 17:00 i 19:00, plac Po Farze

LES LENDEMAINS & LES PHILEBULISTES

Grupa z Francji, która zachwyca publiczność zapierającymi dech w piersiach akrobacjami i ewolucjami na trapezach. Na tegorocznym Carnavale Sztukmistrzów zobaczymy ich w spektakularnym widowisku „La Tangente du bras tendu”. Będzie to opowieść o dyktatorze, który pisząc przemówienie z okazji rocznicy dojścia do władzy, przywołuje wspomnienia ze swojej kariery politycznej.

Piątek-Sobota, godz. 21:00, plac Zamkowy

THEATER IRRWISCH

Łamią tabu i przesuwają granice, zarażając w ten sposób publiczność entuzjazmem i energią. Artyści, którzy odwiedzili Carnaval Sztukmistrzów w 2017 roku, ponownie zawitają do Lublina! Aktorzy zaprezentują w tym roku dwa spektakle. Podczas „Grannies” z typowym dla siebie dowcipem oraz popisem fizycznej sprawności pokażą, że emeryt także potrafi się buntować. A na „Let it burn” jako grupa włóczęgów wprowadzą w ciemne uliczki miasta ogień.

Piątek, godz. 21:30, plac przy Trybunale

Sobota, godz. 21:30, plac przy Trybunale

CIA.ALTA GAMA

Kompania powstała w 2005 roku dzięki pasji dwóch aktorów do zabawy, teatru, cyrku oraz muzyki. Występ „Adoro”, który będziemy mogli zobaczyć, to klaunada z muzyką na żywo i niesamowitymi akrobacjami na rowerze. Spektakl, ukazujący z humorem związki międzyludzkie, jest pełen śmiechu, marzeń i miłości.

Piątek, godz. 18:00 i 20:00, plac przy Centrum Kultury w Lublinie

Sobota, godz. 16:00 i 18.40, plac Litewski

Niedziela, godz. 17:00 i 19:00, plac Litewski

PIOTR DENISIUK

Iluzjonista pochodzący z Lublina, finalista „Mam Talent”. Występy Piotra są lekkie, zaskakujące, a artysta zawsze nawiązuje dobry kontakt z publicznością. Na Carnaval Sztukmistrzów przygotował nowy występ emanujący świeżością, lekkością i oczywiście niespodzianką. Piotra będziemy mogli podziwiać o godz. 14:00 w i o godz. 17:00 na placu Rybnym.

Czwartek, godz. 17:00 i 19:00, pomnik Unii Lubelskiej

Piątek, godz. 17:00 i 19:00, plac Rybny

Sobota, godz 14:00, VIVO! Lublin

Sobota, godz. 17:00, plac Rybny

Niedziela, godz. 19:00, VIVO! Lublin

BRAM GRAAFLAND

„Ognisty książę kuchni” zaprasza widzów na prawdziwie gorący pokaz. Gotowanie, gra na organach i bębnach jednocześnie – dla niego to bułka z masłem. Artysta prezentuje swoje umiejętności przy pomocy jedynej w swoim rodzaju przenośnej kuchenko-organo-perkusji. Spektakl to popis umiejętności fizycznych, w którym w szaleńczym tempie wirujemy między teatrem, pokazem cyrkowym a koncertem. Latające składniki, dudniąca muzyka oraz ostry jak brzytwa nóż kuchenny dodają smaku i napędzają te 27 i pół minuty potrzebne, by ta rockowa oda osiągnęła swój punkt kulminacyjny – wysmażenie jednego naleśnika. A wszystko odbywa się w myśl idei – im więcej bałaganu, tym lepiej!

Sobota, godz. 17:00 i 20:00, podwórko przy ul. Olejnej

Niedziela, godz. 16:00 i 19:00, podwórko przy ul. Olejnej

Spektakl jest biletowany.

MARCOS MASETTI

Ironizujący dżentelmen i zabawny nomada jednocześnie. Jego spektakl „Darme Cuerda” to połączenie klaunady, żonglerki, wirtuozerii oraz balansowania na linie – idealne zestawienie teatru i cyrku ulicznego. Artysta zaprezentuje nam absurdalny, lecz zarazem komiczny występ. Zapraszamy na plac przed Centrum Kultury o godz. 17:00 i 19:00.

Czwartek, godz. 17:00 i 19:00, plac przed Centrum Kultury

Piątek, godz. 17:00 i 19:00, plac przed Centrum Kultury

KACPER WYDMAŃSKI

21-letni żongler z Wrocławia, który swoim fachem zajmuje się już od ponad 9 lat. Na Carnavale zaprezentuje „Incredible Equilibrium”, czyli pokaz trików, takich jak balansowanie kijami golfowymi na głowie, szklanymi kieliszkami na nożu trzymanym w zębach oraz pokaz strzelania z biczy. To jednak finał zapowiada się najbardziej emocjonująco – Kacper będzie żonglował ogniem! Ten wybuchowy występ zobaczycie na placu przed Centrum Kultury o godz. 18:00 i 20:00.

Czwartek, godz. 18:00 i 20:00, plac przy Trybunale

Piątek, godz. 18:00 i 20:00, pomnik Unii Lubelskiej

LUCA BELLEZZE

„Melafilo” to niemy spektakl o ekscentrycznym klaunie, który próbuje swoją opowieścią zwrócić uwagę na to, co jest niewidzialne. Wplątuje publiczność w swoją historię i namawia do przejścia przez niewidzialną bramę do innego świata. Jak zaczarowanym ołówkiem wyczarowuje przedmioty, którymi zaprasza do ucieczki z asfaltowej dżungli, aby wziąć oddech w innym magicznym wymiarze. Prostotą porusza ludzką wrażliwość, wzbudzając emocje, uśmiech i radość. Skłania do umacniania więzi międzyludzkich. To spektakl cichy, delikatny, bez słów.

Sobota, godz. 18:00 i 20:00, plac przy Trybunale

Niedziela, godz. 18:00 i 20:00, pomnik Unii Lubelskiej

KERMESZ A L’EST

Unikalna orkiestra dęta, która podczas swojego występu zabiera publiczność do Europy Wschodniej. W repertuarze zespołu usłyszymy zarówno muzykę bałkańską i klezmerską, jak i rock oraz metal. Ta wybuchowa belgijska grupa muzyków złożona z ośmiu członków niezmiennie rozpala w widowni niepohamowaną chęć do tańca.

Sobota, godz. 22:00, plac Po Farze

Niedziela, godz. 20:30, plac Po Farze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments