W czwartek, 31 stycznia rusza 7. edycja Cavaliady. Czeka nas wiele emocjonujących zmagań jeździeckich w wielu konkurencjach. Wydarzenie potrwa cztery dni. Poza konkursami sportowymi możemy liczyć na wyjątkowe prezentacje i wystawy sprzętu jeździeckiego.

Cavaliada Tour to jedno z największych wydarzeń jeździeckich we wschodniej części Europy. Podczas prezentacji i konkursowych zmagań zobaczymy wiele wyjątkowych par, które odnoszą liczne sukcesy na arenie międzynarodowej.

W programie znalazło się wiele konkurencji, które zrodzą wiele emocji nie tylko wśród zawodników, ale i widowni. Skoki przez przeszkody, konkurs konia wierzchowego, ujeżdżania czy powożenia to tylko niektóre z przygotowanych przez organizatorów konkurencji.

Czwartek, 31 stycznia

16.00 – Duża Runda

To konkurs, w którym zawodnicy będą rywalizować na punkty i czas. O zajmowanych miejscach decyduje dokładność pokonywania przeszkód, ewentualne punkty karne i czas przejazdu. Maksymalna wysokość przeszkód w tej konkurencji wynosi 145 cm.

19.00 – Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi

Halowy Puchar Polski to niezwykle widowiskowy konkurs. W skład teamu wchodzi powożący, dwóch „luzaków” i bryczka zaprzężona w cztery konie. Celem zadania jest pokonanie trasy w jak najkrótszym czasie.

20.45 – Potęga Skoku

Konkurs skoku wzwyż. Największą przeszkodą podczas tej konkurencji jest pionowy mur podnoszony przy każdej z czterech możliwych rozgrywek. Dotychczasowy rekord Cavaliady ustanowiono w 2012 roku w Poznaniu. Wynosi on aż 220 cm.

Piątek, 1 lutego

12.15 – Duża runda

Na tą konkurencję lubelska młodzież może wejść w piątek za darmo.

18.45 – Lotto Eventing Tour

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego to konkurencja, która wywodzi się z tradycji wojskowej i wymaga wszechstronności zarówno konia, jak i jeźdźca. Konkurs składa się z trzech prób – ujeżdżeniowej, terenowej i skokowej.

21.00 – Venus vs. Mars (kobiety kontra mężczyźni)

Plac konkursowy zostaje podzielony na dwie równe części, a na każdej z nich są ustawione dwa identyczne tory przeszkód. Dzięki temu publiczność może obserwować bezpośrednią rywalizację między zawodnikami.

Sobota, 2 lutego

16.15 – HPP w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi

19.00 – Cavaliada Future

Sztafeta dzieci na kucach, w które udział weźmie pięć drużyn. W tej konkurencji liczy się szybkość i sprytne opracowanie skrótów, które zawodnicy będą mogli wykorzystać podczas przejazdów.

20.30 – Speed & Music

Jeden z najbardziej widowiskowych konkursów. Poza wymagającą dla zawodników trasą, przeszkodami oraz karnymi sekundami doliczanymi za każdy zrzut przeszkody, jest również głośna przebojowa muzyka, którą DJ dobiera indywidualnie dla każdego zawodnika.

Niedziela, 3 lutego

8.00 – Cavaliada Dressage Cup

Ujeżdżanie to konkurencja, w której jeździec i koń wykonują serię określonych wcześniej figur na prostokątnej arenie. Każdy z elementów programu oceniany jest przez komisję sędziowską w skali od 0-10

10.15 – Cavaliada Future

12.30 – PKO BP Grand Prix Lublin

Grand Prix jest zaliczane do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej oraz do prestiżowego rankingu CAVALIADA Tour. Zawodnicy najpierw pokonują trudny i długi parkur. Do rozgrywki dostają się tylko Ci, którzy pokonają parkur podstawowy bezbłędnie.

Podczas wydarzenia odbędzie się również wiele spotkań z polskimi mistrzami jeździectwa. W sobotę o godz. 15.30 Pawłem Jurkowskim, Michałem Kaźmierczakiem, Mściwojem Kieconiem, o godzinie 19.45 z Mateuszem Kiempą, Bartłomiejem Kwiatkiem, Piotrem Mazurkiem i Pawłem Warszawskim

Niedziela również minie pod znakiem spotkań ze sportowcami. O godz. 11.20 odbędzie się spotkanie z Janem Bobikiem, Adamem Grzegorzewskim i Filipem Lewickim.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments