Od soboty (17 października) Lublin znajduje się w strefie czerwonej. Z tego powodu lubelskie uczelnie musiały zawiesić zajęcia stacjonarne. Od poniedziałku (19 października) lubelscy studenci będą uczyć się zdalnie.

Jako pierwszy, jeszcze przed ogłoszeniem nowych obostrzeń na zdalną naukę zdecydował się Uniwersytet Przyrodniczy. Rektor UP, prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk zdecydował się zawiesić zajęcia zarówno na kierunkach studiów wyższych stacjonarnych i niestacjonarnych, studiach podyplomowych, kursach dokształcających, a także studiach doktoranckich i w szkole doktorskiej. Kształcenie na odległość będzie prowadzone z wykorzystaniem komunikatorów takich jak między innymi Microsoft Teams czy Eduportal.

Decyzję o kształceniu na odległość podjął już również Katolicki Uniwersytet Lubelski. – W związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi, związanymi z epidemią COVID-19, od soboty (17 października) zajęcia, z wyjątkiem zajęć praktycznych, do odwołania będą prowadzone w trybie online – poinformował KUL.

Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej nie ma jeszcze konkretnych wytycznych. – Zgodnie z decyzją przechodzimy w tryb zdalny z możliwością organizowania zajęć praktycznych na uczelni. Jakie to będą zajęcia nie umiem jeszcze powiedzieć i nie ma szczegółowych wytycznych – przyznaje Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS.

Natomiast na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie zajęcia będą prowadzone również częściowo w formie zdalnej.

– Decyzją rektora do odwołania przechodzimy na nauczanie zdalne. Wyjątek stanowi ostatni rok następujących kierunków: lekarski, lekarsko-dentystyczny, pielęgniarstwo (1. stopień), położnictwo (1. stopień), ratownictwo medyczne (1. stopień), higiena stomatologiczna (1.stopień), techniki stomatologiczne (1. stopień), elektroradiologia (2. stopień), fizjoterapia (2. stopień). Jeżeli jednak osiągnięcie efektów kształcenia nie jest możliwe wyłącznie w formie zdalnej, katedry mogą składać wnioski o nauczanie stacjonarne nawet dla studentów niższych lat – czytamy na Facebooku uczelni.

Decyzji w sprawie zdalnej nauki nie podjęła jeszcze Politechnika Lubelska. O nowym sposobie prowadzenia zajęć na tej uczelni poinformujemy wkrótce.

Przypominamy jednak, że zgodnie z nowymi obostrzeniami w strefie czerwonej zarówno uczelnie, jak i szkoły ponadpodstawowe od poniedziałku (19 października) mają nakaz nauki zdalnej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments