Od poniedziałku (1 czerwca) wznawiają działalność lubelskie placówki pobytu dziennego, czyli dzienne domy i kluby seniora, środowiskowe domy samopomocy i kluby samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi, warsztaty terapii zajęciowej oraz placówki wsparcia dziennego. Ze względów bezpieczeństwa wznawianie działalności odbędzie się w kilku etapach.

‒ Rozumiemy jak ważny dla naszych podopiecznych jest powrót do normalności, bezpośredni kontakt z terapeutami i innymi uczestnikami zajęć. Nadal funkcjonujemy w stanie epidemii, co wymaga od nas daleko idącej ostrożności. Obecnie razem ze specjalistami ds. medycznych przygotowujemy szczegółowe procedury postępowania dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa zarówno podopiecznym, jak i pracownikom – tłumaczy Monika Lipińska, zastępca prezydenta Lublina ds. społecznych.

Na terenie Lublina funkcjonuje łącznie 61 placówek pobytu dziennego dedykowanych lubelskim seniorom (w tym z chorobą Alzheimera), mieszkańcom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami oraz dzieciom z rodzin przeżywających trudności opiekuńczo-wychowawcze. Są one prowadzone zarówno przez Miasto Lublin, jak i lubelskie organizacje pozarządowe.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments