Dzień Kobiet w Lublinie. Gdzie warto pójść i co zobaczyć

1
1024

8 marca wypada w tym roku w piątek. To świetna okazja, aby Dzień Kobiet świętować ze swoją drugą połówką oddając się popołudniowym relaksom w galeriach, restauracjach i domach kultury. Dodatkowo święto płci pięknej rozpocznie najbliższy weekend. Warto pomyśleć o atrakcjach przygotowanych specjalnie dla naszych pań.

Cześć kobietom

Z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet 9 i 10 marca Lotne Babki, Kasia Siwek, Teatr Podręczny i Lalka: concept zapraszają na pierwsze piętro kamienicy na placu Po Farze 6.

Podczas spotkania będzie można przymierzyć oryginalną biżuterię i ubrania. Pojawi się Vuela Butik z nową kolekcją. W sobotę i w niedzielę będzie można zobaczyć i kupić prace Agi z Teatru Podręcznego ora grafiki i ptasie dekoracje Kasi Siwek.

Dodatkowo na wszystkie panie czekają warsztaty w promocyjnej cenie. Jeżeli jednak zdecydujesz się przyjść z kwiatkiem w doniczce uczestnictwo jest całkiem za darmo.

W sobotę spotkanie odbywa się od godz. 12 do 18. O godz 13 są warsztaty „Tworzymy mydło – ulatniamy zapachy”. O godz. 15 „Malowane ptaki” i o godz. 15 “Łapacze snów”.

W niedzielę organizatorzy zapraszają na godz. 14. O tej porze rozpoczną się też warsztaty “Bardzo mały las w słoiku”. O godz. 16 będzie “Moodboard wnętrza z Lalka: concept”. O godz. 18 odbędzie się projekcja filmu “Siła kobiet”, na którą wstęp jest wolny.

Chatka Kobiet

W piątek (8 marca) odbędzie się spotkanie dla pań zorganizowane przez Zarząd Uczelniany Samorządu Studentów UMCS. Piąta edycja Chatki Kobiet to liczne warsztaty, stoiska, konkurs i wieczorny koncert Łukasza Jemioły i zespołu Pasażer.

W programie o godz. 13 rozpocznie się Miasteczko Kobiet. Pokaz naturalnych kosmetyków, stoisko wizażowe, porady dietetyczne, artykuły fryzjerskie oraz stoisko konkursowe z atrakcyjnymi nagrodami od m.in. Bosko, SilenceClub i Strefy Wysokich Lotów.

Na panie czekają też warsztaty, na które obowiązują wcześniejsze zapisy.

13:00 – Boks dla Kobiet

14:00 – Mini Maraton Zumby

15:30 – Makijaż dzienny

16:30 – Psychologia kobiet, związków i kryzysów

17:30 – Psychologia miłości – pokaż, jak kochasz (fazy związku, test psychologiczny)

19:00 – koncert Łukasza Jemioły i zespołu Pasażer.

Ladies Night w Cinema City

Dzień Kobiet to wymarzona okazja by pójść z przyjaciółką do kina. Cinema City organizuje 7 marca o godz. 19.30 Ladies Night. Na panie biorące udział w wydarzeniu po zakupie biletu czekają dodatkowe atrakcje, porady kosmetyczne oraz prezenty dla wszystkich Pań.

Po atrakcjach Ladies Night na uczestniczki czeka przedpremierowy pokaz filmu „Całe Szczęście”. Film pełen jest uroku i wakacyjnej energii za sprawą historii o miłości, która rodzi się w przewidzianych okolicznościach. W spokojne i uporządkowane życie Roberta, muzyka z orkiestry symfonicznej (Piotr Adamczyk), który samotnie wychowuje dziesięcioletniego synka Filipa (Maks Balcerowski), niespodziewanie wbiega pełna energii i uroku popularna gwiazda fitness Marta (Roma Gąsiorowska). Dwa różne charaktery, spojrzenia na miłość i życie.

Dzień Kobiet w Galerii Olimp

8 marca odbędzie się w Galerii Olimp akcja prozdrowotna „Miasteczko zdrowia i Urody”. W trakcie spotkania uczestniczki będą mogły nieodpłatnie skorzystać z porad specjalistów w zakresie dietetyki, ginekologii i onkologii.

Będzie to również dobra okazja do zrobienia badań profilaktycznych min. zmierzenia poziomu glukozy, cholesterolu, ciśnienia tętniczego krwi, określenia substancji smolistych w wydychanym powietrzu, dokonania pomiaru BMI, określenia poziomu procentowego udziału tkanki tłuszczowej i mięśniowej w składzie ciała. Specjaliści doradzą też jakie wybrać kosmetyki oraz jak dobrać strój do okazji i figury oraz fryzury.

W programie znajdzie się też wiele konkursów z nagrodami, pokazów karate, udzielania pierwszej pomocy oraz występów artystycznych.

Miasteczko będzie działało od godziny 14 do 18.

Wrak Atak No 16 „Wrak Kobiet”

Pierwsza w tym roku odsłona Wyścigów Wraków na nowym torze w Łuszczowie Pierwszym odbędzie się w tym roku pod znakiem kobiet. W niedzielę (10 marca) załogi kobiet stratują za darmo. Wstęp na wydarzenie również jest bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych.

Wydarzenie skierowane jest nie tylko do osób spragnionych wyścigowych atrakcji, ale i dla tych, których ciekawi jak wyglądają walczące ze sobą kolorowe wraki samochodów. Te pojazdy mają duszę.

Klub 68

Są kluby, które również w piątkowy wieczór pragną sprawić, by panie poczuły się wyjątkowo. Wejście do klubu za free, bezpłatne shoty, kwiatki i czekoladki czekają na wszystkie panie, które pojawią się w klubie w piątek o godz. 22.

Ladies Racing

Cartmax Kryty Tor Kartingowy zaprasza w piątek, 8 marca, o godz. 18 na zawody kartingowe specjalnie dla kobiet. Każda pani, która lubi rywalizację, może wziąć w nich udział. Liczy się dobra zabawa. Na kobiety czeka wieczór pełen wyzwań i adrenaliny.

Podczas zawodów uczestniczki będą miały czas na treningi, odbędą się sesje kwalifikacyjne oraz sesja finałowa, a po wszystkim wręczenie nagród.

Na każdą z pań czeka też pakiet startowy z upominkami dla każdej zawodniczki. Wpisowe wynosi 99 zł.

Halina Kunicka – “To były piękne dni”

Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice oraz Pracownie Kultury Maki w Dzień Kobiet o godz. 18 zapraszają na sentymentalny recital składający się z piosenek w wykonaniu Haliny Kunickiej przy akompaniamencie pianisty Czesława Majewskiego.

W programie znajdą się ponadczasowe piosenki, wzruszające doznania, muzyczna podróż z takimi przebojami jak: „To były piękne dni”, „Niech no tylko zakwitną jabłonie”, „Orkiestry dęte”, „Upływa szybko życie” „Czumbalalajka”, „Od nocy do nocy”. Ceny biletów rozpoczynają się od 40 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Zofia
Zofia
5 lat temu

Dziękuję za kwiatka. Pozdrawiam