Już w piątek, 8 marca, o godzinie 19 w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się koncert finałowy II Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów.

Finaliści konkursy zaprezentują swoje umiejętności na deskach Sceny Operowej CSK. Najlepsi śpiewacy z całego świata, wyłonieni w dwóch poprzednich etapach konkursu zaprezentują po dwie, wybrane przez siebie arie. Pierwsza z nich będzie pochodzić z repertuaru wybitnego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki oraz druga z repertuaru światowego.

Soliści wykonają wybrane arie przy akompaniamencie Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, którą poprowadzi José Maria Florêncio – dyrygent Opery Bałtyckiej.

Międzynarodowy Koncert Wokalny skierowany jest do młodych śpiewaków. Artyści biorący w nim udział oceniani są przez międzynarodowe grono jurorów, których na co dzień można spotkać na scenach teatrów Austrii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Polski i Węgier.

Konkurs Wokalny odbywający się naszym mieście ma za zadanie propagowanie sztuki wciąż uznawanej za elitarną oraz przybliżyć i propagować historię miasta w postaci urodzonej w nim patronki konkursu – wybitnej artystki występującej na najlepszych scenach operowych, obywatelki Europy, znajomej samego Mozarta.

Bilety do kupienia w kasie Centrum Spotkania Kultur w cenie 10 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments