Eko-Art to grupa ludzi zajmująca się edukacją ekologiczną dzieci oraz rozwojem ich twórczości. W związku z panującą epidemią koronawirusa zajęcia przenieśli do sieci, by czas spędzony w domu przez najmłodszych nie był dla nich nudny. Dzieci mogą wziąć udział w licznych warsztatach, jak i stworzyć swoją, oryginalną pracę na Facebookową wystawę.

Na warsztaty każdy może się zgłosić indywidualnie. – Wystarczy wysłać wiadomość prywatną na nasz fanpage Eko-Art. Wtedy możemy udzielić takich warsztatów przez Facebooka, możemy omawiać projekty, które dzieci wcześniej zgłoszą, bo to głównie do nich jest skierowany projekt – wyjaśnia Adam Hunek z projektu Eko-Art. – Dzieci będą mogły nam również wysyłać swoje prace i wtedy będziemy mogli im pomóc w ich tworzeniu – dodaje.

Projekt tworzą uczniowie pierwszej klasy Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie, a wspiera ich platforma Zwolnieni z Teorii. – Cały projekt ma na celu edukowanie i nauczanie dzieci na tematy związane z recyklingiem i ekologią. Do tego rozwijamy ich kreatywność i otwartość, by mogły sprawdzić się w tej formie plastycznej – podkreśla Adam Hunek.

Pierwszym i zrealizowanym już celem jakiego podjęli się uczniowie była edukacja ekologiczna dzieci na poziomie szkoły podstawowej. Dzięki prelekcjom w szkołach mogli dowiedzieć się, jakie działania mogą podejmować na co dzień, by zapobiegać niszczeniu się środowiska. Jeszcze przed epidemią odwiedzili między innymi Szkołę Podstawową nr 15 im. Jana Pawła II oraz Szkołę Podstawową nr 29 im. Adama Mickiewicza w Lublinie. Lekcji wysłuchało 13 klas.

I choć plany nieco pokrzyżował im wirus, uczniowie swoją działalność przenieśli do sieci. Na Facebooku i Instagramie korespondują z uczestnikami, tworzą dla nich konkursy, udostępniają ciekawe materiały, ale i pokazują pomysły na spędzenie kwarantanny.

– Obecnie na naszym Facebooku już zaczęła się wystawa prac, ale ona dalej będzie się rozwijać, bo ciągle napływają do nas nowe. Jeżeli osoba, która taką pracę stworzy zgodzi się na to, by ona została potem wrzucona w ramach wystawy na nasz fanpage to trafi jako post – podkreśla Hunek.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments