25 marca z Lublina wyruszy kolejna Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wydarzenie tradycyjnie rozpocznie się od mszy świętej, która odprawiona zostanie w trzech różnych parafiach tak, aby uniknąć dużego zgromadzenia.

W tym roku, ze względu na trwającą pandemię wydarzenie odbędzie się w nieco innej formule. – Rozpoczniemy mszą świętą o godzinie 19. Różnica będzie jednak taka, że msza święta, która rozpoczyna Ekstremalną Drogę Krzyżową będzie rozłożona na trzy różne kościoły, tak aby ze względu na pandemię nie było ścisku w jednym miejscu – informuje ks. Mirosław Ładniak, organizator Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Lublinie i proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie.

Msza inaugurująca EDK odbędzie się więc o tej samej porze w Archikatedrze Lubelskiej, w parafii św. Mikołaja w Lublinie na Czwartku, a także w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej w Lublinie (kościół Pobrygidkowski).

– Po mszy z tych miejsc wyruszymy na szlak. Wszystkie dokładne rozpiski szlaków będą zamieszczone wkrótce w internecie. Dochodzi nam tylko jeden nowy szlak, który również zostanie opisany. Dla każdego znajdzie się coś dobrego – zaznacza ks. Ładniak.

Ekstremalna Droga Krzyżowa jest pomysłem księdza Jacka Wiosny Stryczka oraz mężczyzn z Męskiej Strony Rzeczywistości. W Lublinie, odbywa się ona od 2009 roku. Na EDK wyruszyć należy z zachowaniem dotychczasowych reguł oraz przestrzegając zarządzeń sanitarnych.

W 2021 roku oficjalna droga krzyżowa się nie odbyła. Każdy chętny mógł wyruszyć na nią sam, a nie jak dotychczas w zorganizowanej grupie.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments