Od soboty (28 listopada) do 27 grudnia obowiązuje nowe rozporządzenie, które nakazuje między innymi zakrywania ust i nosa w miejscu pracy. Maseczkę lub przyłbicę musimy nosić teraz w biurze, kuchni, a nawet stołówce.

“W zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1osoba, oraz w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym. Za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny” – czytamy w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 26 listopada w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Oznacza to, że od teraz nawet w biurowym open space, gdzie jest kilka osob, będzie trzeba chodzić w masce lub przyłbicy.

Przypominamy, że do tej pory obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscu pracy miały jedynie te osoby, które bezpośrednio obsługiwały interesantów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments