Oryginalne świąteczne prezenty, a także ciasta, przetwory, wędliny i miody od lokalnych rzemieślników będzie można nabyć podczas kiermaszów bożonarodzeniowych w Lublinie. Sprawdziliśmy, gdzie warto wybrać się w najbliższym czasie.

Świąteczny Jarmark Tradycji

Od piątku (10 grudnia) do niedzieli (12 grudnia), a także od piątku (17 listopada) do niedzieli (19 listopada) na Starym Mieście w Lublinie można wziąć udział w świątecznym Jarmarku Tradycji. Wystawców można spotkać jednak nie na ulicy Szambelańskiej, a przy Trybunale Koronnym. Wystawcy oferują między innymi wędliny, sery, przetwory, jak i ręcznie robioną biżuterię.

W wydarzeniu można wziąć udział bezpłatnie w każdy dzień od godziny 10 do późnych godzin wieczornych.

Lubartowska 77

W sobotę (11 grudnia) i w sobotę (18 grudnia) na Lubartowskiej 77 można wziąć udział w jarmarku bożonarodzeniowym. Spotkacie tam kilkudziesięciu wystawców, którzy w swojej ofercie będą mieć świąteczne makowce, pierniki, pierniczki, a także miody i regionalne potrawy. Wydarzenie rozpocznie się w obie soboty o godzinie 9 i potrwa do godziny 13.

Kiermasz Świąteczny w Ładno Panie

Będąc na Lubartowskiej 77 warto zajrzeć również na Lubartowską 30A do Ładno Pracowni. To właśnie tam, w sobotę (11 grudnia), niedzielę (12 grudnia), sobotę (18 grudnia) i w niedzielę (19 grudnia) zorganizowany zostanie kiermasz świąteczny. Wystawcy, których tam spotkanie będą pochodzić z Lubelszczyzny i oferować produkty również z tego regionu.

Będzie ceramika, biżuteria, sztuka, strefa vintage, produkty regionalne, jak i oryginalne pomysły na prezenty.

Kawiarenka Kooperatywy

W niedzielę (12 grudnia) od godziny 12 warto zajrzeć do Kooperatywy Lubelskiej, której siedziba znajduje się przy ul. Kowalskiej 1 w Lublinie. W tym miejscu czeka na Was kiermasz świąteczny, na którym kupicie ręcznie zrobione przedmioty, a jednocześnie takie, które wspierają ekologię. W duchu zero waste zrobione będą również ozdoby choinkowe, które również tam znajdziecie.

Wstęp wolny.

Sprawunki

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na „Sprawunki – Targi Wyjątkowych Rzeczy”. Podczas wydarzenia będzie można spotkać twórców, projektantów oraz rzemieślników i znaleźć niepowtarzalne, bo ręcznie wykonane, prezenty gwiazdkowe dla bliskich. Sprawunki odbędą się w sobotę (18 grudnia) w godz. 10-18 w siedzibie Warsztatów Kultury przy ul. Grodzkiej.

Upominki zakupione dla najbliższych na Sprawunkach będzie można od razu oryginalnie zapakować. Dostępne będzie specjalne stoisko wyposażone w pakowe papiery, wstążki i pieczątki.

Dodatkową atrakcją podczas Sprawunków będzie plenerowe atelier fotograficzne Romana Krawczenki, fotografa i specjalisty od szlachetnych technik fotografii, który wykona portret w stylu retro na tle świątecznych dekoracji. Zdjęcia będzie można robić od godziny 11.00 do 14.00 na patio kamienicy przy ul. Grodzkiej 7.

Wstęp wolny.

LAS Christmas

Codziennie do soboty (18 grudnia) w Centrum Kultury w Lublinie odbywa się kiermasz LAS Christmas. Jest to charytatywne wydarzenie, z którego dochód zostanie przeznaczony na organizacje pomocowe uchodźcom. Kiermasz organizowany jest w Wirydarzu CK.

Podczas wydarzenia możecie kupić prezenty i ozdoby świąteczne. Kiermasz odbywa się w godzinach otwarcia CK. Wstęp wolny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments