W poniedziałek (15 marca) Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” zaplanował tradycyjne Czytanie Czechowicza. Początek transmisji na YouTube Bramy Grodzkiej o godzinie 17.

Józef Czechowicz pojawił się na stałe w kręgu działań Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” dzięki Władysławowi Panasowi. To z jego inicjatywy 10 września 1999 roku w 60. rocznicę śmierci poety w Ośrodku została zorganizowana sesja Czytanie Czechowicza. W roku 2001 powstał pomysł na coroczne spotkania upamiętniające urodziny poety. Z tej okazji każdego roku zapraszanych jest kilku lublinian, którzy czytają jego wiersze.

W tym roku po raz dwudziesty obchodzimy urodziny Józefa Czechowicza. Odbędą się one online, jednak tradycyjnie 14 zaproszonych znanych mieszkańców Lublina, z którymi współpracował ośrodek w ostatnim czasie przedstawią fragmenty Poematu i opowiedzą o tym, jak wygląda Lublin w ich oczach.

W tym roku do udziału w czytaniu Poematu o mieście Lublinie zaproszona została Jagoda Graboś, Kevin Grabowski-Christianson, Sławomir Hornik, Joanna Jawiczuk, Henryk Kowalczyk, Agnieszka Krawiec, Marta Kurowska, Magdalena Łuczyn, Marta Teresa Panas, Rafał Pastwa, Agnieszka Pawluczuk, Fryderyk Rudziński, Maria Wiśnioch i Aleksander Wójtowicz.

Po zakończeniu Czytania o godz. 18:15 organizatorzy zachęcają do obejrzenia audycji internetowej z cyklu Opowieści z Bramy, która będzie poświęcona Józefowi Czechowiczowi i Poematowi o mieście Lublinie.

Link do czytania znajdziecie tutaj

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments