Jest ich trzech – Hubert, Marcin i Hubert. Tworzą własny teatr improwizacji GOLF III. Nie ograniczają się jednak tylko do występów na scenie. Po transmisjach online E-impro, które jakiś czas temu prowadzili na swoim fanpage’u, przyszedł czas na większy projekt.

Jego realizacja trwała pół roku, a efekty ich wspólnej pracy będzie można oglądać już za chwilę. To serial improwizowany „Pół żartem, pół impro”, którego premiera odbędzie się w piątek (8 maja) o godzinie 18:00 na platformie YouTube.

Niebanalna realizacja będąca połączeniem filmu krótkometrażowego i spektaklu impro przedstawia perypetie mieszkających razem studentów Łódzkiej Filmówki. Głównym zamysłem projektu był brak odgórnego scenariusza. Aktorzy serialu dostali jedynie wcześniejsze sugestie od reżysera, dlatego sceny w „Pół żartem, pół impro” w przeważającej większości są improwizowane. Oznacza to, że dialogi wymyślane były spontanicznie przez aktorów, co tłumaczy specyficzne poczucie humoru w tym projekcie.

Główne role w serialu odgrywa trójka przyjaciół oraz prawdziwych studentów – Hubert Miłkowski, Marcin Lipski i Hubert Sycz, którzy tworzą grupę impro GOLF III. W sitcomie będzie można także zobaczyć ich kolegów, którzy bardzo przyczynili się do ostatecznego charakteru tego przedsięwzięcia.

Team impro powstał w kwietniu 2019 roku. Od tego czasu młodzi improwizatorzy zdążyli zagrać już w kilku miastach Polski, w tym między innymi w Lublinie (w Centrum Spotkania Kultur i w Centrum Kultury) oraz w Warszawie i Krakowie. Dodatkowo w tym roku studenci prowadzili także cyklicznie transmisje online E-impro na swoim Facebooku. Wspólne bawienie się tą formą teatralną traktują jako odskocznię od uczelnianych obowiązków, co sprawia im dużą frajdę.

Marcin Lipski, który jest pomysłodawcą grupy GOLF III od urodzenia mieszka w Lublinie. W naszym mieście znany jest jako konferansjer, żongler i sztukmistrz, który od kilku lat występuje jako lider lubelskiej grupy tancerzy ognia MC Fire. Obecnie mieszka w Łodzi, jednak poza studiowaniem skupia się współtworzeniu filmów krótkometrażowych, a niektóre z nich samodzielnie produkuje.

Jedną z takich koncepcji jest właśnie serial improwizowany „Pół żartem, pół impro”, który pół roku temu napisał z Michałem Michalskim – młodym lubelskim reżyserem i montażystą krótkich form filmowych. W skrócie, Marcin odpowiada za produkcję sitcomu, a Michał za reżyserię i udźwiękowienie. Natomiast techniczną stroną projektu zajęli się inni lubelscy twórcy, między innymi montażysta Mateusz Powszedniak oraz operatorzy: Patryk Roman, Karol Jakubczyk i Miłosz Karski.

Autorski sitcom składa się z pięciu odcinków, a każdy z nich będzie miał swoją premierę codziennie od 8 do 12 maja, o godzinie 18:00 na kanale YouTube: GOLF III Impro.

Link do kanału: https://www.youtube.com/channel/UCFTiMKex0JDZmH-RXIVSsAw

Link do fanpage: https://www.facebook.com/TeatrGolfIII

Fot. Patryk Roman 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments