Seniorzy z Lublina już niedługo będą mogli jeździć autobusami komunikacji miejskiej za darmo. Na takie udogodnienia będą mogli liczyć nie tylko mieszkańcy Lublina, ale i innych miejscowości.

Projekt uchwały, która trafi na najbliższą sesję Rady Miasta Lublin w czwartek (28 lutego), przewiduje ulgi dla osób powyżej 65 roku życia. Do tej pory taka ulga obejmowała seniorów w wielu powyżej 70 lat. Według Urzędu Miasta z nowych uprawnień skorzysta około 23 tysiące osób.

Lublin coraz bardziej otwiera się na seniorów, oferując im nowy katalog udogodnień i usług. Wprowadzając darmowe przejazdy komunikacją miejską dla osób powyżej 65 roku życia stajemy się pionierem wśród dużych miast w tym zakresie – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Decyzją radnych, od 1 stycznia 2018 roku z bezpłatnych przejazdów autobusami miejskimi korzystają już uczniowie publicznych i niepublicznych szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez Gminę Lublin. Ulga przysługuje młodzieży do 16 roku życia.

Badania, które przeprowadził Zarząd Transportu Miejskiego wskazują, że 57 proc. osób korzystających z biletów ulgowych stanowią właśnie emeryci. Dodatkowo to kobiety częściej jeżdżą autobusami miejskimi. W porównaniu do mężczyzn jest ich prawie dwa razy więcej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments