Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęli akcję pobierania próbek na obecność koronawirusa od nauczycieli w województwie lubelskim.

Akcja testowania nauczycieli ruszyła w poniedziałek (11 stycznia). Pierwszego dnia, lubelscy terytorialsi wykonali już blisko 1200 badań przesiewowych w kierunku koronawirusa dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, szkół specjalnych oraz pracowników szkół. Testy wykonywane są w 30 punktach wymazowych, działających przy placówkach medycznych w województwie lubelskim.

Badania są dobrowolne i bezpłatne. Akcja potrwa do 15 stycznia. W tym czasie terytorialsi przebadają na obecność SARS-CoV-2 ok. 8,5 tys. nauczycieli i pracowników szkół na Lubelszczyźnie.

Na testy mogą zgłaszać się nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy szkół, czyli obsługa administracyjna, kierownictwo szkoły, personel sekretariatu, personel pomocniczy, personel odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, czy personel sprzątający.

Jak podało Ministerstwo Edukacji i Nauki, do udziału w testach w całym kraju zgłosiło się ok. 165 tys. osób. Badania można zrobić w 600 punktach wymazowych. Akcję wspomagać będzie w sumie 130 zespołów wymazowych Wojsk Obrony Terytorialnej.

Fot. Materiały prasowe

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments