Lubelski Chór Akademos High School z Międzynarodowego Liceum Paderewski wystąpi pod dyrekcją dyrygent Elżbiety Niczyporuk na najsłynniejszej scenie świata – Carnegie Hall w Nowym Jorku. Wyjazd ten jest spełnieniem marzeń młodych artystów z Lublina.

Chórowi akompaniował będzie Szymon Piotr Nowak. W 2019 roku chór na podstawie eliminacji, został zaproszony jako jeden z sześciu chórów na świecie do koncertu w ramach „2022 New York Sound and Spring Festiwal” i będą reprezentować Polskę i Lublin.

Akademos są trzecim chórem w historii polskiej chóralistyki, który wystąpi w tej wyjątkowej sali. Koncert usłyszmy we wtorek (29 marca) o godzinie 20:00 w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Dzień później, bo w środę (30 marca) o godzinie 13:00 chór zaśpiewa w Konsulacie RP w Nowym Jorku.

W sobotę (2 kwietnia) Akademos zaśpiewa o godzinie 11:30 w Akademii Jana Pawła II w South Amboy. W tym dniu usłyszymy również drugi koncert. Chórzyści zaśpiewają również o godzinie 15:30 w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w South Amboy.

Fot. Materiały prasowe 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments