Przed nami kolejna edycja Lubelskich Dni Nauki. W tym roku w związku z epidemią koronawirusa wszystkie wydarzenia odbędą się w formie wirtualnej. W transmisji online będziemy mogli uczestniczyć w dniach od 22 do 24 września. Tradycyjnie LDN są wynikiem współpracy wszystkich lubelskich uczelni.

– Jest to wydarzenie promocyjne, kulturalne, naukowe i edukacyjne. Sytuacja pandemiczna sprawia, że dbając o zdrowie nas wszystkich postanowiliśmy zorganizować Lubelskie Dni Nauki wyłącznie w formie zdalnej – wyjaśnia prof. dr hab. Radosław Dobrowolski, rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Przez trzy dni wydarzenie będzie transmitowane na portalu Lubelskiego Uniwersytetu Inspiracji. Dzięki wirtualnej formie każdy chętny będzie mógł wziąć udział we wszystkich proponowanych przez uczelnie punktach programu bez konieczności wychodzenia z domu.

– Bardzo się cieszę, że współpraca z uczelniami od bardzo wielu lat rozwija się wspaniale. W tym roku musieliśmy odwołać Lubelski Festiwal Nauki w formie tradycyjnej, ale bardzo się cieszę, że sprawnie poszły negocjacje, bo wiedzieliśmy, jak będzie wyglądał wrzesień. Miastu cały czas zależy na tym, aby do Lublina przyciągać młodych ludzi – podkreśla Maciej Zaporowski z Urzędu Miasta Lublin.

Podczas tegorocznej edycji zostaną zaprezentowane polski i anglojęzyczne projekty z zakresu szeroko rozumianej nauki, nowych technologii, kultury oraz sztuki. Natomiast w części artystycznej będą ukazane dotychczasowe osiągnięcia oraz aktywność lubelskich uczelni w dziedzinach kultury i sztuki.

Podczas trzeciego dnia Lubelskich Wirtualnych Dni Nauki (24.09.2020 r.), odbędą się tzw. Wirtualne Drzwi Otwarte UMCS, UP, KUL, UM, PL oraz Miasta Lublin, które z pewnością okażą się niezwykle interesujące dla uczniów szkół średnich. Tego dnia organizatorzy ukażą potencjał każdej z publicznych lubelskich Uczelni, a także zaprezentują ofertę kształcenia skierowaną do maturzystów.

Wybrane punkty programu

Wtorek (22 września)

UMCS: od godz. 14 do 15: Zespół Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie im. Stanisława Leszczyńskiego (koncert)

Uniwersytet Przyrodniczy: od godz. 15 do 16: Zespół Pieśni i Tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (koncert)

KUL: od godz. 16 do 17: Zespół Pieśni i Tańca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II (koncert)

Uniwersytet Medyczny, od godz. 17 do 18: Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (koncert)

Politechnika Lubelska, od godz. 18 do 19: Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej

Środa (23 września)

UMCS: od godz. 14 do 15: Grupa Taneczna zMYsł

KUL: od godz. 16 do 17: Monika Kowalczyk (koncert)

Uniwersytet Medyczny, od godz. 17 do 18: Akademicki Chór Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (koncert)

Czwartek (24 września)

Wirtualne Drzwi Otwarte wszystkich uczelni w Lublinie

Od godziny 8 do 11:

UMCS: studio live (Nauka nie musi być nudna)

Uniwersytet Przyrodniczy: The Vibes

KUL: studio live: Success Stories

UM w Lublinie: Kampusy studenckie

Politechnika Lubelska: Ogłoszenie wyników konkursu Filmowe Laborki

Urząd Miasta Lublin: studio live

Fot. Dominika Polonis

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments