Lubikon 2024 – fantastyka z naukowej perspektywy

0
131

Lubikon to projekt, który łączy aktywne organizacje studenckie do angażowania się w wspólne działania w myśl hasła „popkultura łączy, a nie dzieli”. Główną tematyką spajająca wydarzenie jest fantastyka, jednak z naukowej perspektywy. Projekt ma popularyzować naukę za pomocą dzieł kultury fantastycznej. Organizatorzy chcą pokazać jak ważne dla siebie wzajemnie są nauka i popkultura i jak mogą ze sobą współgrać, by osiągnąć synergię, czyli 1+1=3. Celem pobocznym Lubikonu jest jednoczenie środowisk akademickich za pomocą przystępnej przestrzeni, by utworzone relacje pomagały w dalszych współpracach o charakterze naukowym.

W ramach projektu odbędzie się dwudniowe wydarzenie 10-11 maja 2024 roku. Na Dużej Sali Widowiskowej Chatki Żaka po raz pierwszy odbędzie się turniej e-sportowy jak i konkurs cosplay. Zarówno w najwyższej komnatach i ukrytych podziemnych salach odbędą się sesje RPG. Pomiędzy nimi na pierwszym piętrze odbędzie się LARP. Na holu głównym na uczestników będzie czekać przestrzeń dla gier planszowych wraz z wypożyczalnią i obsługą. Oprócz tego nie wolno zapominać o warsztatach, dyskusjach i prelekcjach prowadzonych przez naszych gości, studentów i pracowników akademickich.

Główny nacisk projektu zostanie położony na aktywną formę uczestnictwa i dużą interaktywność, by każdy znajdujący się wtedy w Chatce Żaka mógł się poczuć realnym uczestnikiem, a nie jedynie pasywnym obserwatorem.

Lubikon jest akademickim konwentem. Przestrzenią w której uczestnicy będą czuć się bezpiecznie i przyjaźnie dzieląc się ze sobą tym co jest dla nich ważne zarówno pod względem kultury jak i pod względem ich pracy m.in akademickiej. Zaangażowani w niego są przedstawiciele wielu grup fanowskich, którzy chcą się ze sobą dzielić swoimi pasjami. Środowiska które już w tej chwili ze sobą współpracują razem, by Lubikon był wspaniałym wydarzeniem to: Granko, czyli społeczność fanów różnorakich gier papierowych, Studenckie Koło Dziennikarskie UMCS z Wydziału Politologii i Dziennikarstwa, oraz Samorządu Studentów UMCS w postaci RWSS PiD UMCS i ZUSS UMCS.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments