Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 spowodowała, że szpitale w całym kraju znalazły się w trudnej sytuacji. Placówki skarżą się na braki w podstawowych materiałach ochronnych. Dlatego lubelska firma TBV zdecydowała się wesprzeć pracowników systemu ochrony zdrowia. Firma ofiarowała dla szpitala SPSK4 w Lublinie 300 sztuk przyłbic ochronnych.

– W tym trudnym dla nas czasie, działania na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa są kluczowe. To dla nas bardzo ważne, że mogliśmy wspomóc osoby, które na co dzień walczą o nasze zdrowie, ryzykując własnym. Tą akcją chcieliśmy złożyć podziękowania za trud i poświęcenie wszystkich pracowników służby zdrowia – mówi Wojciech Dzioba, prezes TBV sp. z.o.o.

Przekazane przyłbice, wykonane z przezroczystego materiału PET, są lekkie i proste w konstrukcji. Ich zaletą jest to, że chronią całą twarz – w tym co najważniejsze – oczy i usta. Wielkość materiału ochronnego sprawia, więc że zapewnia on większą izolację od otoczenia. W obecnej sytuacji istotne jest również to, że przyłbica z materiału PET może być wykorzystywana wielokrotnie, ponieważ jest odporna na środki dezynfekujące.

Na zdjęciu: Anna Nieoczym z TBV przekazuje partię przyłbic dla szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments