Wbrew opiniom mieszkańców, którzy narzekają na korki, Lublin jest miastem przyjaznym kierowcom. Tak twierdzą Autorzy raportu Oponeo, którzy porównali sytuację kierowców w blisko 20 polskich miastach. Wśród tych największych (powyżej 300 tys. mieszkańców) najlepiej wypadł… Lublin.

W raporcie Oponeo Lublin wyprzedził m.in. Szczecin i Gdańsk – te miasta też znalazły się na podium. Czym wyróżnia się stolica Lubelszczyzny? Jednym z kryteriów, w których świetnie wypadł Lublin jest średnia prędkość poruszania się po mieście. U nas wynosi ona 42 km/h. To całkiem niezły wynik (2. miejsce). Podobnie jest w Warszawie, Poznaniu i Bydgoszczy. Lepiej (1. miejsce) wypadła Łódź i Szczecin. Tam jeździmy ze średnią prędkością 44 km/h.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę centrum miasta, Lublin ponownie plasuje się na 2. miejscu ze średnią prędkością 32 km/h. Lublin zajął wysokie miejsce w kategorii cen za parkowanie, a w kwestii opłat za wymianę opon nie mamy sobie równych i płacimy najmniej spośród miast powyżej 300 tys. mieszkańców.

Więcej przeczytasz na ESKA LUBLIN

Pełny ranking znajdziecie tutaj

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments