Męski zegarek Casio G-Shock. Zobacz, co potrafi

0
487

G-Shocki są powszechnie znane z wytrzymałości na uderzenia. Nie jest to ich jedyna zaleta. Co sprawiło, że japońska konstrukcja zdobyła tak wielu fanów?

Noszą je celebryci – ci znani ze swoich umiejętności, a nie tylko z tego, że są znani: LeBron James, Sting i George Clooney. Zegarki męskie G-Shock, bo o nich mowa, stały się obiektem kultu. Wielu kojarzy je z kinem akcji, bo zagrały w kilku blockbusterach, takich jak Speed: Niebezpieczna prędkość czy Snajper. Jakie cechy otwarły tym czasomierzom drogę do sławy?

Zegarki męskie G-Shock – czy są praktyczne?

Oryginalny system antywstrząsowy od początku wyróżniał G-Shocki na rynku. Wytrzymałość to przecież za mało, by produkt stał się bestsellerem. – Każdy zegarek męski G-Shock ma szereg funkcji pożądanych przez fanów różnych aktywności – mówi ekspert z firmy Zegarki Centrum. – Te z serii Frogman są wyposażone w głębokościomierz, więc dobrze nadają się do nurkowania. Ci, którzy wolą przebywać nad powierzchnią wody, cenią zegarki męskie G-Shock Gulfmaster. Ich zaletą jest wskaźnik przypływów i odpływów.

A po ile zaawansowane funkcje sprawdzają się w praktyce? Odpowiedzią niech będzie to, że G-Shocki noszą żołnierze amerykańskich jednostek specjalnych Navy Seals. Zegarki przeszły zatem próbę ognia.

Poznaj zegarki sportowe męskie G-Shock dla wymagających

Z myślą o tych, którzy nie lubią kompromisów, powstała linia Master of G. Należą do niej zegarki męskie G-Shock z najwyższej klasy zabezpieczeniami i funkcjami dodatkowymi. Na przykład Mudmastery zaprojektowano tak, by były odporne na silne wstrząsy, jak również na długotrwały kontakt z wilgocią, błotem i pyłem. Wśród opcji znajdziemy także GPS – zegarek ułatwi nam dotarcie do wyznaczonej pozycji. Wszystko to sprawia, że po Mudmastery chętnie sięgają zwolennicy offroadu i survivalu, ale też pracownicy branży budowlanej.

Zegarek Casio G-Shock Mudmaster

Dużą rozpoznawalnością cieszą się wspomniane już zegarki męskie G-Shock Gulfmaster. Obok wskaźnika pływów mamy tu termometr, barometr i kompas. Tak dobrany zestaw funkcji ułatwia nawigowanie w zmieniających się warunkach atmosferycznych.

Gulfmastera stworzono z myślą o ludziach morza. Ten model jest jednak na tyle uniwersalny, że wielu mężczyzn wykorzystuje go podczas wypraw górskich czy intensywnych treningów. Albo po prostu w życiu codziennym.

Zegarki męskie G-Shock: cena w stosunku do jakości

Ile kosztuje zegarek męski G-Shock? Znajdziemy kilka kategorii cenowych. Te najtańsze można nabyć już za nieco ponad 300 złotych. Status globalnego bestsellera ma linia Basic, zwłaszcza zegarek męski Casio G-Shock GA-100-1A1ER.

Wspomniany wzór jest utrzymany niemal w całości w odcieniach czerni i szarości. Na ciemnej tarczy wyróżniają się jasne wskazówki w industrialnym stylu. Zegarek męski Casio G-Shock GA-100-1A1ER można kupić za trochę ponad 400 złotych. Ten model nie ma najbardziej wyszukanych funkcji, ale wysoka klasa wodoodporności pozwala go wykorzystać podczas nurkowania do 200 metrów.

Zegarek Casio G-Shock GA-100-1A1ER

Jeśli chodzi o serię Master of G, to podstawowe modele można nabyć za kwotę poniżej tysiąca złotych. Warianty premium są nawet trzykrotnie droższe. Na cenę wpływają unikalne technologie Casio, klasa zabezpieczeń i wachlarz dostępnych funkcji.

W 2019 firma ogłosiła dane sprzedażowe za poprzedni rok – sprzedano wtedy rekordową liczbę G-Shocków: 9,5 miliona. Nie brak więc mężczyzn, którzy uważają, że ceny kształtowane przez Casio są adekwatne do jakości. Wynika to bez wątpienia z przekonania o niezawodności marki i jej flagowego produktu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments