Wojewoda lubelski Lech Sprawka poinformował o godzinach w jakich będzie obowiązywał zakaz używania wyrobów pirotechnicznych w czwartek (31 grudnia) oraz w piątek (1 stycznia). Zmiana zakazu ma związek z obowiązującą od dziś kwarantanną narodową.

Od poniedziałku (28 grudnia) obowiązuje nas kwarantanna narodowa. Oznacza to między innymi zamknięcie większości sklepów w galeriach handlowych, zamknięcie obiektów sportowych (tylko sport wyczynowy), stoków narciarskich, restauracji i hoteli (hotel tylko dla medyków i służb mundurowych). Obowiązuje również 10-dniowa kwarantanna po powrocie do kraju.

Sylwester i Nowy Rok

26 grudnia weszło w życie rozporządzenie porządkowe nr 54 wojewody lubelskiego Lecha Sprawki z dnia 21 grudnia w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa lubelskiego. Rozporządzenie dotyczy między innymi sylwestra.

Rozporządzenie wydane zostało w celu ochrony życia, zdrowia i mienia osób oraz zapewnienia porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego. Zakaz używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych na terenie województwa obowiązuje od dnia 26 grudnia 2020 r. do 31 stycznia 2020 r.

Wyjątek stanowi 31 grudnia 2020 r. do godz. 19.00 i 1 stycznia 2021 r. od godz. 6.00. Oznacza to to, że fajerwerków będziemy mogli użyć jedynie do godziny 19 w sylwestra i po godzinie 6 rano w Nowy Rok.

Rozporządzenie dotyczy zakazu w miejscach publicznych na terenie woj. lubelskiego. Nie dotyczy terenów prywatnych.

Przypominamy, że wojewoda lubelski co roku udzielał dyspensy dotyczącej puszczania fajerwerków. Wyrobów pirotechnicznych można było używać przez całą sylwestrową noc.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments