Teriery, wyżły, biewer yorkshire teriery i buldogi amerykańskie – między innymi takie rasy będziecie mogli zobaczyć w ramach III Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych, która odbędzie się w weekend w Lublinie (14-15 grudnia) w Targach Lublin. Początek wydarzenia o godzinie 10.

Ponad 3000 psów z ponad dwudziestu krajów, należących do dwustu trzydziestu różnych ras z dziesięciu grup FCI – tylu właścicieli zgłosiło udział swoich psów w tym wydarzeniu. Wśród nich znajdziecie głównie takie rasy jak: owczarki i psy pasterskie, pinczery, sznaucery i molosy, buldogi, teriery, jamniki, szpice, psy gończe, wyżły, spaniele i psy dowodne, psy do towarzystwa i charty. Nie może zabraknąć również tych najbardziej zadziornych ras. Biewer yorkshire terrier, akbasz, buldog amerykański, Catahoula Leopard Dog, toy fox terrier, moskiewski stróżujący, lankashire heeler, tamaskan dog, owczarek wschodnioeuropejski – ich również spotkacie na wystawie.

Poza czworonożnymi pupilami będą atrakcje również dla ich właścicieli. Będziecie mogli wziąć udział w dyskusjach na temat opieki nad psami, poszerzyć wiedzę na temat ich pielęgnacji i wymienić swoje doświadczenie z innymi opiekunami. Będą również dostępne liczne stoiska z karmami dla psów, ubraniami i ozdobami na głowę. Dodatkowo nie zabraknie widowiskowych pokazów, szkoleń i tresury psów. Ich zmagania oceniać będzie 17 sędziów, w tym 9 sędziów zagranicznych.

Podczas trwania wystawy odbędzie się również pierwszy w Polsce pokaz wypasu owiec walliserskich. Walliserska czarnonosa to oryginalna owca o ciemnym kolorze skóry i wyjątkowo bujnej sierści.

Bilety na tę wystawę możecie nabyć w kasie Targów Lublin w cenie: 15 złotych – bilet normalny i 10 złotych – bilet ulgowy. Bilety są jednorazowe i obowiązują w dniu zakupu. Natomiast dla prawdziwych miłośników dostępne są karnety dwudniowe. Możecie je nabyć w cenie: 25 złotych – bilet normalny i 15 złotych – bilet ulgowy.

Fot. Dominika Polonis/ Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments