450. rocznica Unii Lubelskiej będzie głównym tematem III Międzynarodowego Festiwalu Renesansu. Wydarzenie rozpocznie się w Lublinie w piątek (21 czerwca) i potrwa do niedzieli (23 czerwca).

Festiwal ten będzie okazją do spotkania się z tańcem, muzyką, teatrem oraz historyczną żonglerką flagami okresu Jagiellonów. Podczas tegorocznej edycji zaplanowana jest między innymi wystawa kostiumologiczna z pokazem mody dworskiej. Wystawa odbędzie się pod hasłem „W renesansowym Lublinie”, a jej otwarcie jak i zarówno całego festiwalu odbędzie się w piątek (21 czerwca) o godzinie 17 w Krużgankach oo. Dominikanów.

Kolejnym wydarzeniem wartym uwagi będą „Schadzki weneckie”, które przybliży nam Trupa Komedianty z Krakowa. To jedyna grupa w Polsce, która odtwarza komedię dell’ arte.

Festiwal będzie również obfitował w liczne nowości. Jedną z nich będzie spektakl marionetkowy w wykonaniu Teatru Podręcznego „Damy z Matejki ramy” i bal renesansowy w strojach z tej epoki.

Podczas całego wydarzenia zaprezentują się liczne zespoły taneczne. Wśród nich zobaczymy Odpust Zupełny, Fleurdelis i Huskarl. Taneczne spektakle zaprezentują: Zespół Tańca Dawnego „Belriguardo”, Pavanilia, Akademia Tańca Dawnego, Serenissima Wratislavia, Zespół Ver Vetustatis, Klub Tańca Dawnego „Alta Novella”. Natomiast historyczną żonglerkę flagami zobaczymy w wykonaniu Sbandieratori Belriguardo i Gwardia Gryfa.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments