Jak urządzić mieszkanie, w którym salon nie jest już pokojem do wypoczynku, ale też biurem, a jadalnia to nie tylko miejsce do spożywania posiłków, ale pomieszczenie, gdzie odrabia się lekcje? Na te sprzeczne na pozór wyzwania, przed którymi stanęło w wyniku pandemii wielu mieszkańców Lublina, próbuje odpowiedzieć Ikea.

Na placu przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, stanął przeszklony kontener, którego wyposażenie ma być inspiracją do urządzenia mieszkania w obecnym czasie, gdzie dom stał się często równocześnie miejscem pracy, nauki i wypoczynku.

– Sytuacja, w jakiej teraz jesteśmy to dla wielu osób problem, jak w małej przestrzeni pomieścić wiele, nieraz sprzecznych funkcjonalności. Zaprezentowaliśmy pokój dzienny z jadalnią, gdzie rodzice potrzebują pracować zdalnie, starsze dziecko odrabia lekcje przy stole kuchennym, a młodsze bawi się w salonie. Zależało nam na uchwyceniu „moment in time” czteroosobowej rodziny w mieszkaniu w czasie pandemii – mówi Maria Szymańska, dyrektor sklepu Ikea Lublin.

W kontenerze projektanci Ikea zaproponowali, jak pomimo ograniczeń związanych z nową sytuacją, może wyglądać przytulne, funkcjonalne mieszkanie, gdzie domownicy pracują, uczą się, bawią i wypoczywają.

– Chcemy zainspirować naszych klientów do wprowadzania nowych pomysłów, ale także chcemy pokazać gotowe rozwiązania, jak w prosty i szybki sposób dostosować nasze mieszkanie do pełnienia różnych funkcji w jednym czasie – podkreśla Agnieszka Pietrzak-Chomicz, specjalista ds. Marketingu Ikea Lublin.

Większość mebli i wyposażenia mieszkania, które znalazło się w kontenerze prezentowanym na placu Teatralnym jest przyjazna dla środowiska. Prezentacja to kontynuacja akcji Przystanek Kuchnia, w ramach której dwa lata temu IKEA odwiedziła aż dwanaście miast województwa lubelskiego, zapraszając na spotkania z projektantami. W ubiegłym roku, ze względu na pandemię, firma postanowiła postawić przeszklony i zaaranżowany na kuchnię kontener na placu Teatralnym.

Niebieski kontener IKEA Lublin będzie stał i zachęcał do inspiracji urządzenia salonu i jadalni przez wakacje, do 31 sierpnia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments