Kolejny wielki sukces i umowa z miastem. Monika Skinder po ostatnich wyczynach wylądowała na szczycie grupy młodych polskich sportowców uprawiających zimowe sporty. Teraz będzie również firmować sportowe oblicze Tomaszowa Lubelskiego swoim wizerunkiem.

O Monice zrobiło się glośno, gdy 20 stycznie w fińskim Lahti zdobyła srebrny medal mistrzostw świata jurorów w biegach narciarskich. Tym samym polka powtórzyła wynik Justyny Kowalczyk z 2003 roku z Sollfetei. – Dziewczynko, jesteś WIELKA! – skomentowała najlepsza polska biegaczka w historii. W kolejnym wpisie dodała: „Ładnie i dojrzale walczyła nasza Dziewczynka”.

Pod koniec stycznia pojawiła się informacja o podpisaniu przez Monikę Skinder, reprezentowaną przez opiekuna prawnego Tomasza Skindera umowę promocyjno-reklamową z Miastem Tomaszów Lubelski. Wizerunek mistrzyni będzie wykorzystany podczas wszystkich zawodów, treningów, publicznych imprez, konferencji, wywiadów w mediach oraz w ramach działalności sportowej na terytorium Polski i poza granicami kraju. Monika, dzięki swoim sportowym wyczynom będzie promować miasto do kwietnia 2022 roku.

Kolejny sukces

Na następny medal młodej mistrzyni nie trzeba było długo czekać. W poniedziałek (11 lutego) w Sarajewie ruszyły zmagania młodych sportowców w ramach XIV Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy 2019. Pierwszy zdobyty przez polską drużynę medal należy właśnie do Moniki Skinder. Polka wywalczyła brąz w biegach narciarskich w konkurencji 7,5 km stylem klasycznym. Złoty medal zdobyła Anja Weber, srebro Nadja Kaelin. Polka straciła do zwyciężczyni 48.4 sek.

Ostateczne przygotowania do biegu Monika rozpoczęła rezygnując z bycia polskim chorążym podczas ceremonii otwarcia. Ze względu na ważny start Polka zrezygnowała z udziału w tym wydarzeniu. Przyznała, że ten pomysł podsunęła jej trenerka, Justyna Kowalczyk. Tym samym młoda zawodniczka zyskała kilka godzin cennego snu przed startem.

Na co dzień 17-latka trenuje w MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. W wieku 15 lat zdobyła już tytuł mistrzyni Polski w biegach narciarskich w Wiśle w sprincie stylem dowolnym.

W rodzinnym mieście mistrzyni powstały miejsca, które sprzyjają rozwijaniu pasji i umiejętności związanych m. in. z uprawianiem sportów zimowych. W Ośrodku Sportu i Rekreacji „Tomasovia” działa cały kompleks “Siwa Dolina”. Znajdują się tam oświetlone trasy przystosowane do uprawiania narciarstwa biegowego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments