Najlepsze zdjęcia prasowe można zobaczyć w Centrum Spotkania Kultur. Wystawa Grand Press Photo 2018 jest dostępna dla wszystkich.

Wystawa składa się ze zdjęć zrobionych przez fotoreporterów, które zostały wyróżnione w ramach konkursu Grand Press Photo. Pochodzą zarówno z wydań papierowych, jak i elektronicznych. Każde ze zdjęć dotyczy ważnych spraw społecznych czy politycznych.

– Fotografia prasowa to taki uniwersalny język, który przybliża tematy czasami bardzo odległe, odległe geograficznie albo mentalnie – mówi Ewa Dados-Jabłońska z CSK.

Wśród fotografii znalazła się m.in. praca Adama Lacha, która powstała podczas protestów przeciwko reformom polskiego sądownictwa. Zdjęcie zostało uznane za najlepsze w 2018 roku.

Cała wystawa została podzielona na kilka kategorii, m.in.: świat, zdjęcie pojedyncze oraz fotoreportaż. W każdej z kategorii znalazły się fotografie, które zajęły pierwsze lub drugie miejsce. – Jeden obraz często tłumaczy więcej niż długi tekst czy wypowiedź merytoryczna – dodaje Dados-Jabłońska.

Wystawa znajduje się w Centrum Spotkania Kultur na pierwszym piętrze. Wstęp wolny.

Tekst i zdjęcia: Inna Yasnitska

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments