W wakacje z Portu Lotniczego Lublin polecimy do m.in. Gdańska, Burgas, czy Splitu. Między innymi takie loty znajdują się w wiosennej ofercie lotniska. Sprawdziliśmy, kiedy będzie z nich skorzystać.

Zniesienie obostrzeń zachęca do podróżowania. Podróże lotnicze nie są uż tak uciążliwe jak jeszcze miesiąc temu. osoby przylatujące do Polski nie podlegają obowiązkowi kwarantanny granicznej. Nie obowiązuje także nakaz okazywania certyfikatu szczepienia. To zachęca do wyboru połączeń lotniczych.

W okresie wakacyjnym można liczyć na sprawdzone już połączenia do popularnych i oczekiwanych miejscowości wypoczynkowych na południu Europy nad Morzem Czarnym i Adriatykiem. Burgas (od 17 czerwca) i Split (od 13 czerwca) czyli Bułgaria i Chorwacja. Kierunki te obsłużą samoloty linii Wizz Air.

W wakacje będziemy mogli również polecieć do Turcji, nad Morze Śródziemne dzięki dostępnej już w sprzedaży ofercie biur podróży TUI i Coral Travel. Z lotniska polecimy do Antalyi (od 8 czerwca), znanego kurortu położonego. Czwarte morze dostępne w wakacje z lubelskiego lotniska to oczywiście nasz Bałtyk.

Loty do Gdańska, obsługiwane przez narodowego przewoźnika, PLL LOT zyskają dodatkową rotację i to aż do końca października. Dodatkowo, do oferty połączeń do Gdańska, od maja dołączy też Ryanair, dzięki temu polskie morze będzie dostępne 4 razy w tygodniu.

– Od 2 czerwca wracają jeszcze połączenia z Eindhoven w Niderlandach – informuje Piotr Jankowski, rzecznik prasowy Lotniska w Lublinie.

Inne kierunki z lubelskiego lotniska

Od początku kwietnia wróciły popularne loty do Oslo. Dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty, obsługuje je linia lotnicza Wizzair.

Bilety na loty do Londynu Luton oferuje w sprzedaży Ryanair. Przewoźnik ten już od kwietnia zapewnia 5 rejsów w tygodniu w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Londyn jest zatem dostępny już dwa razy dziennie, bo kierunek ten przez cały czas, sześć razy w tygodniu, oferuje również Wizzair.

Loty do Warszawy obsługują z kolei Polskie Linie Lotnicze LOT. Zwiększona została częstotliwość lotów. Dzięki temu Warszawa jest dostępna sześć razy w tygodniu, w godzinach popołudniowych, a od 2 maja doszły jeszcze 4 dodatkowe połączenia w tygodniu w godzinach porannych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments