W środę (1 kwietnia) weszły w życie kolejne obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa. Z tego powodu co najmniej do 11 kwietnia zamknięty będzie Ogród Saski, a w pozostałych parkach, skwerach, zieleńcach pojawiły się komunikaty o zakazie z ich korzystania.

Ograniczenie to dotyczy również wszystkich pełniących funkcje publiczne i pokrytych roślinnością, terenów zielonych na terenie miasta. W Lublinie zakaz obowiązuje na ponad 220 ha parków, skwerów i zieleńców, między innymi w takich miejscach jak: Błonia pod Zamkiem, Park Bronowicki, plac Litewski, plac Kaczyńskiego, Wzgórze Zamkowe, Wąwóz przy Niepodległości, Park Zawilcowa, Słomiany Rynek, Wąwóz Kalina, Park Rury, Park w Głusku, Park im. Jana Pawła II, Wąwóz przy Milenijnej i Organowej, Park na Czechowie, Wąwóz przy ul. Popiełuszki, Wąwóz przy ul. Zana.

We wszystkich tych miejscach zostaną zamieszczone stosowne ogłoszenia o wprowadzonym zakazie z ich korzystania. W parkach, które mogą pełnić funkcje komunikacyjne i informacje znajdą się przy wejściach, zejściach i ścieżkach prowadzących na przykład do wąwozów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments