– Mamy 16 zakażonych policjantów w Lublinie – informuje kom. Kamil Gołębiowski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy przebywa na kwarantannie domowej.

Zakażeni funkcjonariusze są pracownikami III Komisariatu w Lublinie. Pierwszy przypadek koronawirusa u policjanta stwierdzono w ubiegły czwartek. Obecnie pozytywny wynik testu laboratoryjnego otrzymało 16 funkcjonariuszy.

W dalszym ciągu są ustalane osoby, z jakimi policjanci mogli mieć kontakt. Na chwilę obecną kilkudziesięciu funkcjonariuszy przebywa na kwarantannie domowej. – Nie podam konkretnej liczby osób odbywających kwarantannę, bo to się ciągle zmienia – tłumaczy kom. Kamil Gołębiowski.

Policja jest w stałym kontakcie z lubelską Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną i postępuje według jej zaleceń. Rzecznik zaznacza również, że wszyscy policjanci czują się dobrze.

Posterunek, choć zdezynfekowany nadal pozostaje nieczynny. Jego rejon został obecnie podzielony pomiędzy inne. Mieszkańcy, którzy mają bliżej na komisariat nr 6 lub nr 7 bądź do Bychawy powinni się zgłaszać właśnie tam. Interesanci mogą przyjść również do Komendy Miejskiej Policji przy ulicy Północnej w Lublinie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments