Mimo deszczu i niekorzystnych warunków pogodowych łącznie około 900 biegaczy wykupiło numer startowy dla Nineczki Kropeczki, aby pomóc dziewczynce zebrać fundusze na najdroższy lek świata. Biegali oni cały weekend od piątku (16 kwietnia) do niedzieli (18 kwietnia).

– Na bieg zgłosiło się około 780 osób, które wykupiły pakiet normalny i około 100 osób, które pobrały pakiet VIP w cenie 100 zł – cieszy się Tomasz Słupski, tata Niny.

Podstawowy pakiet startowy był w cenie 30 zł, co daje kwotę 23 400 zł. Jeżeli dodamy do tego 100 biegaczy z pakietem VIP, otrzymamy kolejne 10 tys. zł. W ciągu trzech dni charytatywnego biegu dla Niny udało się więc zebrać około 34 tysięcy zł.

Celem biegu była zbiórka charytatywna środków finansowych na rzecz leczenia i rehabilitacji Niny Słupskiej walczącej z SMA, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni. Jest to choroba genetyczna, która nieleczona prowadzi do niepełnosprawności. Dziewczynka potrzebuje najdroższego leku świata. Jej rodzice nie ustają w staraniach, by zdobyć 9 mln zł, bo taki jest jego koszt. Wspierają ich znani i lubiani artyści z Lublina, ale i całej Polski.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments