W poniedziałek (30 listopada) zakończy się rewitalizacja Parku Ludowego w Lublinie, która trwała ponad 1,5 roku. Obiekt po gruntownym remoncie zostanie oddany do użytku mieszkańcom już w grudniu.

– Obecnie w Parku Ludowym prowadzone są już odbiory techniczne. Ostatnim etapem będzie uzyskanie decyzji nadzoru budowlanego o pozwolenie na użytkowanie, co jest procedurą niezbędną, umożliwiającą otwarcie obiektu – informuje Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Gotowa jest także kładka pieszo-rowerowa nad Bystrzycą, na której zamontowano szklane ekrany i barierki, pozostały już tylko drobne prace przy nawierzchni podestu. Skończyła się także budowa zejść do rzeki oraz przystani kajakowej. Pod całym parkiem został zbudowany system odwadniający, który sprawdził się podczas ostatnich intensywnych opadów deszczu.

– Będziemy się starali jak najszybciej otworzyć Park Ludowy i udostępnić go mieszkańcom, jednak dopiero zakończenie wszystkich procedur związanych z oddaniem gotowego obiektu budowlanego do użytku, umożliwi jego otwarcie – podkreśla Monika Głazik.

Całkowita wartość projektu to ok. 44 mln zł przy dofinansowaniu europejskim w wysokości 20,5 mln zł.

Fot. Dominika Polonis/Archwium

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments