W środę (27 lutego) Piotr Franaszek przestał pełnić funkcję dyrektora lubelskiego CSK. Od marca będzie pełnomocnikiem Zarządu Województwa Lubelskiego ds. organizacji obchodów Roku Stanisława Moniuszki.

– Moim zdaniem to rozwiązanie jest korzystne zarówno dla środowiska kulturalnego, jak i dla tej instytucji, dla jej pracowników – komentuje Piotr Franaszek. – Nie spodziewałem się, że będzie to dla mnie aż tak trudne. Razem z zespołem wiele przeżyliśmy tworząc i rozwijając Centrum Spotkania Kultur. Cały stres z tym związany tylko scementował nasze relacje – dodaje.

Piotr Franaszek stanowisko dyrektora Centrum Spotkania Kultur objął w lipcu 2014 roku. Wybrany został na 5-letnią kadencję. Wcześniej obejmował funkcję dyrektora departamentu promocji i turystyki u marszałka. Był też prezesem Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

– Niespełna 5 lat temu wygrałem konkurs na dyrektora Centrum Spotkania Kultur. Od tamtej pory w pocie czoła tworzyliśmy to miejsce. Teraz widać nas już w całej Polsce i na świecie – zaznacza Franaszek. – Zostawiam CSK w dobrej kondycji.

Piotr Franaszek postanowił również powołać do życia fundację, która będzie czuwała nad jakością sztuki oraz która będzie wyznaczała jej poziom i broniła historii Teatru w Budowie. – Fundacja będzie przypominała, ile trudu trzeba włożyć, by spełnić marzenia – dodał Franaszek.

Od 1 marca funkcję nowego dyrektora CSK będzie pełnić Andrzej Miskur.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments