W niedzielę (7 kwietnia) w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się pokaz dawnych prac polowych. Gwoździem programu będzie orka konna, ale uczestnicy wydarzenia obejrzą też m.in. proces gruberowania, bronowania oraz siania.

Pokaz orki konnej i wiosennych prac polowych to świetna okazja do zapoznania się z dawnymi czynnościami polowymi, narzędziami pracy rolników, które dziś są już niemal zapomniane, a wśród nich cepy, kosy, sierpy, motyki, grace, brony czy pługi. Uczestnicy prezentacji będą świadkami orki, gruberowania, bronowania i siania, czyli całego żmudnego procesu przygotowywania roli do kolejnego sezonu rolniczego.

Ponadto w tym dniu będzie możliwość przyjrzenia się z bliska różnym typom koni szczególnie chętnie wykorzystywanym jako pomoc w pracach na roli. Nie zabraknie także pokazów związanych z zabiegami pielęgnacyjnymi, jak i prezentacji koni w turystyce zaprzęgowej, rekreacji oraz transporcie. Dodatkową atrakcją będą przejażdżki wozikiem dla dzieci.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z: Lubelskim Związkiem Hodowców Koni, Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Polskim Stowarzyszeniem Użytkowników i Przyjaciół Koni Roboczych oraz Konnych Producentów Zdrowej Żywności.

Pokaz odbędzie się 7 kwietnia na terenach polowych Muzeum Wsi Lubelskiej. Rozpocznie się o godz. 12:00 i potrwa do 15:00. Bilety w cenie 6 zł ulgowy i 12 zł normalny do zakupienia w kasie muzeum.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments