W poniedziałek, 8 kwietnia, w Centrum Spotkania Kultur o godzinie 9.30 w ramach 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena odbędzie się koncert edukacyjny „Tony Stradivarius i jego Księga Zaklęć”. To pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce.

„Tony Stradivarius i jego Księga Zaklęć” to koncert interaktywny skierowany do najmłodszych słuchaczy. Podczas spotkania dzieci mają okazję zapoznać się ze światem muzyki klasycznej.

Główny bohater spektaklu po koncercie w filharmonii odnajduje niezwykłą księgę z zaklęciami, która na dobre wiąże go z magicznym światem muzyki. Moce zawarte w Księdze Zaklęć pozwalają chłopcu uczyć się prowadzenia orkiestry za pomocą batuty.

Dzięki scenicznej opowieści dzieci dowiedzą się jak powstaje dźwięk w instrumentach i jak dzięki pracy całej orkiestry można ten dźwięk usłyszeć. Spektakl został przewidziany dla dzieci w wieku 5-12 lat.

W koncercie weźmie udział Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, w której skład wchodzą najwybitniejsi studenci i absolwenci europejskich wyższych szkół muzycznych, a narratorem spektaklu będzie Jerzy Petersburski Jr, polski kompozytor, pianista i satyryk.

Patronat honorowy nad spektaklem objął Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik. Bilety na wydarzenie można kupić w cenie 30 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments