Wilk i trzy świnki – to nowy spektakl Teatru Andersena, który najmłodsza widownia będzie mogła zobaczyć już w najbliższy weekend (6-7 marca).

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wróciliśmy do grania spektakli. Mimo, że nie graliśmy przez ostatnie pół roku, był to dla nas bardzo intensywny czas przygotowań nowych premier. Pracowaliśmy nad trzema nowymi tytułami – podkreślała Agata Sakowicz z Teatru Andersena w Lublinie podczas wtorkowej próby medialnej. – Zainteresowanie spektaklem jest naprawdę duże. Jeszcze przed premierą mamy większość biletów sprzedanych.

– Myślę, że każdy z nas miał taki głód spotkania z widzem. Teatr to kontakt z człowiekiem. Żadne spektakle online nam tego nie zastąpią – aktor Daniel Lasecki.

Spektakl jest atrakcyjny zarówno dla dla tych najmłodszych widzów, jak i dla dorosłej publiczności. Wykorzystano w nim między innymi lalki w klasycznej formie. – Spektakl jest nowym odkryciem bajki o trzech świnkach. To klasyczna historia, ale później przechodzimy do zupełnie innej bajki – zdradza aktorka Natalia Sacharczuk.

Spektakl opowiada historię trzech świnek, które były rodzeństwem. Zwierzątka przemierzały świat i poszukiwały miejsca, gdzie będą mogły zbudować dom. W końcu znalazły dla siebie odpowiednie miejsce. Każda postanowiła wybudować sobie własny dom. Pierwsza świnka przygotowała swój domek z desek i słomy. Druga świnka wykorzystała drewno i konstruowała swoje mieszkanko dłużej niż siostra. Natomiast trzecia świnka zbudowała domek z kamieni i cegieł. Pewnego dnia do okolicy, w której mieszkały małe świnki, zawitał zły wilk. Był zły i głodny, dlatego postanowił, że zje zwierzątka. Najpierw przyszedł do domu pierwszej świnki. Kiedy zobaczył deski i słomę, ucieszył się, ponieważ wiedział, że łatwo będzie zniszczyć taką budowlę. Dmuchnął i domek rozleciał się na kawałki. Biedna świnka bardzo się bała. Żeby się ratować uciekała do drugiej siostry. Ale i tamten domek nie był zbyt wytrzymały. Coraz bardziej głodny wilk znowu zaczął dmuchać. Niestety, domek z drzewa zawalił się. Małe, przerażone świnki postanowiły ukryć się u trzeciej siostry.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments