Od 61,24 zł zaczynają się stawki za szczepienie przeciwko koronawirusowi, za które będzie musiał zapłacić Narodowy Fundusz Zdrowia. Szczepienia będą realizowane zarówno w przychodniach, które zgłosiły się jako punkt szczepień, jak i w domach pacjentów.

NFZ informuje, że w programie szczepień w całej Polsce weźmie udział około 6 tys. punktów i około 7,3 tys. zespołów szczepiących. W samym województwie lubelskim jest ich już ponad 400. Przypominamy, że cały czas trwają szczepienia personelu medycznego z tzw. grupy „0”. Od piątku (15 stycznia) na szczepienia mogą się już zgłaszać również seniorzy po 80. roku życia.

– Za udział w programie świadczeniodawcy będzie przysługiwało wynagrodzenie w wysokości 61,24 zł za jedno szczepienie przeciwko SARS-CoV-2 w punkcie szczepień bez transportu pacjenta oraz 68,15 zł za jedno szczepienie w punkcie szczepień z uwzględnieniem transportu pacjenta na  szczepienie – informuje Małgorzata Bartoszek, rzecznik prasowy Narodowego Funduszu Zdrowia w Lublinie.

Dodatkowo przychodnie otrzymają 95,70 zł za jedno szczepienie przeprowadzone w miejscu zamieszkania pacjenta i 73,19 zł za jedno szczepienie przeprowadzone w miejscu zamieszkania pacjenta w przypadku więcej niż 5 pacjentów przebywających pod jednym adresem.

Szczepienia przeciwko COVID-19 są bezpłatne i odbywają się według określonego harmonogramu.

Punkty szczepień w Lublinie znajdziesz tutaj

Jak zapisać się na szczepienie?

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments