Przed nami przedświąteczny weekend. Z tej okazji odbędzie się w Lublinie dużo warsztatów, koncertów i spotkań. Nie zabraknie też atrakcji dla miłośników kina familijnego. Zobaczcie nasze cotygodniowe zestawienie weekendowych imprez.

Kolędowanie w szopce

W piątek (20 grudnia) oraz w sobotę (21 grudnia) w Szopce Bożonarodzeniowej przy placu Litewskim przed dawnym Pedetem zaprezentują się uczniowie-wokaliści z Rytm i Melodia Szkoły Muzycznej. Przygotowany repertuar obejmuje przede wszystkim polskie kolędy, pastorałki oraz utwory świąteczne. W piątek wystąpią o godz 16.30 i 17, a w sobotę o godz. 12.

Warsztaty bożonarodzeniowe

Z okazji Festiwalu Bożego Narodzenia w lublinie odbywają się warsztaty, na których możecie wykonać pierniczki i ozdoby świąteczne. W piątek, 20 grudnia, i w sobotę, 21 grudnia, o godz. 11 rozpoczynają się zajęcia w Galerii VIVO, gdzie stworzycie własną kartkę świąteczną.

KIERMASZunio

W sobotę, 21 grudnia, o godz. 10 w ŁadnoPracowni przy ul. Lubartowskiej odbędzie się okolicznościowy kiermasz przedświąteczny. Kupicie tu aksamitne bombki wyszywane ręcznie, karty świąteczne Jarosława Koziary, etniczną biżuterię studiującego w Lublinie Kenijczyka, ceramikę i ostre sosy od Lubelskich Słoików.

Wystawa plakatu cyrkowego

W 2019 roku przypada jubileusz 10-lecia Carnavalu Sztukmistrzów. Z tej okazji organizator festiwalu, zespół Warsztatów Kultury w Lublinie zaprosił artystów do udziału w konkursie na plakat. Konkurs zakończył się w lipcu. Teraz na wystawie eksponowanej przy ulicy Grodzkiej 7 można zobaczyć 25 najciekawszych prac konkursowych. Wystawa będzie czynna cały weekend.

Ekstremalna Droga do Betlejem

Wyjdą z katedry w sobotę, 21 grudnia, i przejdą ulicami Lublina, wokół Zalewu Zemborzyckiego i powrócą na Stare Miasto do Bazyliki oo. Dominikanów. Ekstremalna Droga Krzyżowa do Betlejem wyruszy około godziny 20.

Zanim mieszkańcy wyjdą na ulice o godzinie 19 w katedrze odprawiona zostanie msza święta. Droga Krzyżowa do Betlejem będzie miała charakter Ekstremalnej Drogi Krzyżowej organizowanej co roku przed świętami Wielkanocnymi.

Droga do Betlejem – trasa

Międzynarodowa Gala MMA TFL 19

W sobotę, 21 grudnia, o godz. 19 w Hali Globus odbędzie się gala MMA organizowana pod szyldem Thunderstrike Fight League. Będzie to finałowa, a zarazem największa w tym roku impreza z mieszanymi sztukami walki. Wydarzenie odbywa się pod naszym patronatem.

Podczas 19 eventu odbędzie się dwanaście walk w formule MMA oraz dwie na zasadach K1, a w nich 3 pojedynki o międzynarodowy pas mistrzowski organizacji TFL. Wydarzenie organizowane jest w widowiskowym oktagonie. Dodatkowo transmitowane będzie na żywo w międzynarodowej telewizji FIGHTBOX HD, nadawanej w ponad 50 krajach na świecie.

Gala MMA w Lublinie – szczegóły

Wigilia Starego Miasta

Łamanie się opłatkiem, spotkanie przy szopce i wigilijne potrawy – w niedzielę, 22 grudnia, już po raz 20. mieszkańcy będą mogli wziąć udział w Wigilii Starego Miasta. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15 na deptaku Krakowskiego Przedmieścia przed Pedetem.

Jest ono skierowane zarówno do dzieci, jak i całych rodzin – wszystkich mieszkańców naszego miasta. Będziecie mogli spotkać Mikołajów, którzy dla najmłodszych przygotowali specjalne upominki.

Koncert Adwentowy „Veni, veni, Emmanuel”

Zespół Wokalny SINE NOMINE Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” zaprasza w niedzielę, 22 grudnia, o godz. 18.45 do Kościoła Rektoralnego pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej na Koncert Adwentowy. W programie znalazły się utwory religijne śpiewane a cappella. Koncert odbędzie się w ramach cyklu Wieczory Muzyczne w Kościele Pobrygidowskim.

Kino Centrum Kultury

W zestawieniu weekendowym znalazły się również atrakcje dla fanów kina. W najbliższy piątek, 20 grudnia, w Kinie Centrum Kultury obejrzycie „Krainę Miodu” (godz. 19.00), w sobotę „Pettson i Findus. Najlepsza gwiazdka” (godz. 11.00), „Supa Modo”(godz. 15.00), „Krainę Miodu” (godz. 18.00) i „Boże ciało” (godz. 20.00), a w niedzielę „Szybcy i śnieżni” (godz. 11.00), „Syn Winnetou” (godz. 15.00), „Krainę miodu” (godz. 18.00 i godz 20.00)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments